Митрополит Епіфаній
Митрополит Епіфаній president.gov.ua

Епіфаній прокоментував ультиматум Філарета – подробиці

Читайте по-русски
Фактично та юридично Київського Патріархату не існує, наголосив Епіфаній

Митрополит Київський, предстоятель ПЦУ заперечив звинувачення Філарета в тому, що йому під час Об'єднавчого собору обіцяли залишити владу на церквою, але обманули. Так Епіфаній в інтерв'ю ВВС News Україна відповів на обвинувачення почесного патріарха Філарета.

"Особисто я перед собором ніяких обіцянок не давав... Протягом півроку велись перемовини, було багато зустрічей і лунали різні пропозиції. Я не був присутній під час усіх перемовин, але на значній частині з них був", – зазначив митрополит.

Предстоятель ПЦУ додав, що остання домовленість 14 грудня 2018 року перед собором була викладена на папері без його присутності.

"Це була остаточна позиція. Кожен, можливо, думав про своє, але в кінці всі домовленості завершуються чим? Підписанням документів. Тому зараз говорити про те, що хтось комусь десь обіцяв – недоречно", – сказав Епіфаній.

Він також наголосив, що фактично та юридично Київського Патріархату не існує, його структура була розпущена 15 грудня вранці перед початком Об'єднавчого собору рішенням помісного собору УПЦ КП.

"Якщо ці структури були розпущені, то не було керівників цих структур. Цим пояснюється, чому головував на соборі представник Константинополя. Ми ж звертались до нього щодо Томосу. І було визначено, що для надання Томосу має відбутись такий собор", – зазначив Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ також додав: "Одноосібно я не маю права змінювати те, що було прийнято колегіально собором. Тому я прислухався, я спілкувався, але весь цей час, певною мірою, було навіть деяке приниження мене як предстоятеля церкви через тиск та вимоги, несумісні зі статутом і Томосом. Але, не дивлячись ні на що, я заради миру та єдності робив та надалі робитиму все залежне від мене, щоб у нас все було добре".

Як повідомляв 5.UA, 14 травня 2019 року Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом. Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, досягнуті на Об'єднавчому соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. Пізніше він уточнив, що домовленість носила усний характер та письмово не зафіксована. Почесний патріарх також незадоволений грецьким уставом ПЦУ і заявив  про намір скликати собор та внести зміни у статут. На думку Філарета, статус митрополії не відповідає реальній вазі ПЦУ.

Попередній матеріал
Клімкін скасував візит на засідання міністрів у ПАРЄ: що не так
Наступний матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – завершено
Loading...