Круглий стіл щодо релігійної свободи
Круглий стіл щодо релігійної свободи 5 канал

Круглий стіл щодо релігійної свободи: обговорили переслідування вірян різних конфесій та відновлення свободи віросповідання в ОРДЛО

Читайте по-русски
На Донбасі більшість релігійних громад припинили своє існування

Припинити жорстокі переслідування вірян різних конфесій та відновити свободу віросповідання на окупованих територіях Донбасу та Криму закликали учасники Круглого столу з релігійної свободи в Україні. Про це йдеться і в резолюції, яку вони оприлюднили.

Експерти стверджують, що окупаційна влада в Криму переслідує вірян, зокрема, мусульман з-поміж кримських татар. А на Донбасі більшість релігійних громад припинили своє існування, і подекуди, як у радянські часи, через політику терору вимушені збиратися підпільно. Десятки храмів були захоплені та перебувають під контролем незаконних збройних формувань. Більшість представників духівництва зі своїми сім'ями вимушені були виїхали з Донбасу, кажуть учасники Круглого столу.

Через це у Резолюції просять призначити спеціального представника ЄС, який здійснюватиме контроль за ситуацією з порушенням прав людини на окупованих територіях Криму і Донбасу. Резолюцію підтримали 50 церков, релігійних, правозахисних та громадських організацій.

"Понад 50-60% парафіян євангелістських церков – вони залишили ті території і переїхали сюди, у центр, на захід України", – запевняє перший заступник єпископа церкви християн Віри Євангельської.

"Мусульман нашого духовного правління України переслідують, звинувачують у тероризмі, екстремізмі, проводяться арешти, накладаються заборони, обмеження", – повідомляє заступник муфтія духовного управління мусульман України.

"За те, що ви просто молитеся, в місці, де окупаційна влада Криму вважає, що не потрібно молитися, ви вже можете бути притягнені до відповідальності – це підтвердження нашої солідарної думки, що говорити про припинення наступу на свободу релігій неможливо до повної деокупації цих територій", – зазначає голова правління центру громадських свобод Олександра Матвійчук.

Дивіться також фотогалерею:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Україні розробили нову бронетанкову машину для ЗСУ – відео
Наступний матеріал
Нацполіція отримала 83 автомобілі нового покоління від уряду Японії
Loading...

Почався Великий піст у християн східного обряду

"Розігрується релігійна карта України": в СБУ розповіли, як спецслужби РФ нападають на храми і залякують священиків Московського Патріархату

Не можуть поділити храм: на Київщині триває релігійна колотнеча між священиком МП та прибічниками ПЦУ

Епіфаній не виключає зміну церковних традицій і календаря

"БлогПост": про секти, пастора Мунтяна та його судовий позов до телебачення Торонто і Майкла Щура

Перехід парафій до іншої Церкви: Мінкульт докладно роз'яснив норми нового закону