Епіфаній, предстоятель ПЦУ
Епіфаній, предстоятель ПЦУ Прес-служба ПЦУ

Митрополит Епіфаній на початку Великого посту звернувся до вірян – до чого закликав

Читайте по-русски
Українці мають привчати себе до того, щоб духовне ставити вище за матеріальне

У перший день Великого посту Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звернувся до вірян. Текст звернення оприлюднили на сайті Православної Церкви України.

Предстоятель ПЦУ наголошує, що головна мета Великого посту – не в обмеженні споживання їжі.

"Великий піст, який ми нині розпочинаємо… також має свою мету. Ця мета – через стриманість душі й тіла, через спілкування з Богом у молитві, в таїнствах Покаяння і Євхаристії досягнути зміни свого духовного життя на краще… Цим добровільним самообмеженням ми привчаємо себе до тілесного стримання, до того, щоб задовольнятися простим і необхідним, не дозволяючи вибагливості та надмірності заволодіти нашим серцем", – пояснює Епіфаній.

Він додає: в народі при згадуванні про піст найчастіше кажуть саме про обмеження в їжі. Церква ж пропонує лишень надавати перевагу простій, невибагливій їжі.

"Хіба є гріх у тому, що я з’їм м’ясо?" "Хіба Бог дивиться до мене в тарілку?" Такі запитання можна почути від критиків постового харчування. Безперечно, що їсти, саме собою, не є гріхом, однак, якщо ми на деякий час не можемо добровільно стримати себе від смачної та звичної для нас їжі, як ми зможемо себе стримати від гріховних звичок?" – зазначає Митрополит.

Очільник Української Церкви додає: стриманість тіла допомагає нам опановувати пристрасті; виховує силу волі; привчає до того, що душа спрямовує тіло, а не тіло має душу за свою прислужницю, "адже ми їмо, щоб жити, а не живемо, щоб їсти".

При цьому, додає Епіфаній, існують випадки, коли людина з певних причин (наприклад, хвороба) не може постувати. Тоді варто порадитися зі священиком та знайти той спосіб постування, який не зашкодить здоров'ю.

Разом з тим, каже Митрополит, українці мають привчати себе до того, щоб духовне ставити вище за матеріальне. І духовна складова посту також існує – це молитва, покаяння та причастя Святих Тіла і Крові Христових.

"І якщо приписів посту щодо їжі не всі можуть дотримуватися однаковою мірою, то духовну складову посту ніхто не повинен відкидати", – переконаний предстоятель ПЦУ.

Він наголошує: ніхто з нас не може сказати, що є безгрішним, що не потребує покаяння та прощення своїх гріхів. І радить – щиросердно молитися під час храмового богослужіння. 

Довідково: Великий піст передує найбільшому християнському святу – Великодню. На час цього посту забороняється вживання м’яса, молока, яєць і риби. 

Дивіться також фотогалерею: 

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Митрополит Епіфаній
/
Митрополит Епіфаній
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
/
Інтронізація
/
Інтронізація
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній

Попередній матеріал
На Тернопільщині через негоду повалено водонапірну вежу, позносило дахи та пошкоджено купол церкви – фото
Наступний матеріал
Чорненька, білявка і два красені: перше офіційне фото ведучих "Євробачення-2019"
Loading...