Софія Київська
Софія Київська Depositphotos

Літургія Української Греко-Католицької Церкви у Святій Софії 7 квітня не відбудеться: стало відомо чому

  Читайте по-русски
  Софійський собор найближчим часом буде недоступний для богослужінь жодної із церков

  Літургія Української Греко-Католицької Церкви у Святій Софії 7 квітня не відбудеться. Про це повідомили у прес-службі церкви.

  Зазначають, про це стало відомо 7 березня, після зустрічі глави Української Греко-Католицької Церкви Святослава з предстоятелем Православної Церкви України Епіфанієм.

  Причина – Софійський собор найближчим часом буде недоступний для богослужінь жодної із церков, оскільки у ньому розпочинають реставраційні роботи. Цю інформацію також підтвердили у Міністерстві культури. Зазначають, свята Софія є спадщиною ЮНЕСКО, і за грантові кошти фонду будуть здійснені ремонтні роботи. Зокрема, інспектування мозаїк, фресок та олійного живопису, модернізація системи мікроклімату Собору. Роботи планують розпочати 18 березня.

  Нагадаємо, раніше у УГКЦ повідомили, що планують провести літургію у Софійському соборі 7 квітня. Однак, проти висловився Патріарх Філарет. Він закликав главу греко-католицької церкви Святослава відмовитися від такого задуму. Бо, за словами Філарета, це може спричинити спротив з боку православних вірян. Зі свого боку, у УГКЦ повідомили, що поки що не вирішили остаточно, чи проводитимуть богослужіння. Нині ж повідомили, що через реставрацію правити у Софії таки не будуть.

  Попередній матеріал
  Держдеп оголосив тендер на програму сприяння свободи Інтернету в Україні
  Наступний матеріал
  Порошенко: Україна найближчим часом випробує нову ракетну військову техніку
  Loading...