Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко наголосила, що президент, МЗС і парламент майбутнього скликання повинні далі грати, як одна національна збірна.
"Хочеться мати дорожню карту, яка наблизить нас до членства в ЄС. Хочеться перейти від загальних розмов до конкретики. А конкретика може бути така, що в 2020 році Німеччина головує в Євросоюзі. Ми маємо це використовувати як можливість. Німеччина, яка знаходиться зараз в Нормандському форматі, яка будує "Північний потік-2", – прокоментувала Гопков ефірі програми "Інформаційний вечір" на "5 каналі".
За її словами, Україна зараз має чітко артикулювати, чого хоче, і не боятися.
"І тут важливо, щоб президент, МЗС і парламент майбутнього скликання далі грали, як одна національна збірна: не говорити про ідеї передчасних референдумів – чи це стосується НАТО. Підтримка НАТО зростає вже до 53%, однак водночас потрібно далі проводити просвітницькі кампанії. Тому що багато людей на сході досі сприймають НАТО як агресивний імпералістичний блок", – наголосила голова комітету, додавши, що ідея з референдумом "дуже передчасна".
"Не тому, що в нас немає закону. Взагалі давайте забудемо про референдуми на найближчі роки після тієї дурної страшної заяви щодо миру з Росією", – зазначила Гопко.
Вона також нагадала, що найближчим часом має відбутися візит президента в Берлін. Потім готується конференція з підтримки реформ в Україні – на початку липня в Торонто, а затим –саміт Україна-ЄС 8 липня в Києві.
Повний запис програми дивіться тут: