Олександр Антонюк
Олександр Антонюк 5 канал

Вибори не скасує, але Зеленському доведеться відкликати указ – експерт про рішення Конституційного Суду

Читайте по-русски
У разі визнання указу Зеленського про розпуск парламенту неконституційним, виборчий процес уже неможливо скасувати, але президент і ЦВК будуть зобов'язані виконати низку процедур

11 червня Конституційний Суд України розгляне, чи законним був указ Зеленського щодо розпуску Верховної Ради. В разі неконституційності указу, Україна опиниться в складній правовій колізії. Ситуацію проаналізував у студії "5 каналу" політолог Олександр Антонюк.

"Складно сказати, чи в компетенції Конституційного Суду зупиняти указ. Він визнає – конституційний чи не конституційний, а далі мають бути інші правові наслідки. Якщо б у нас був би закон про імпічмент, очевидно, це би було би нормою: президент іде у відставку" – зазначив політолог.

Якщо указ буде визнаний неконституційним, Центральна виборча комісія не матиме права проводити позачергові парламентські вибори.

"Указ уже в дії, але й виконати його буде неможливо, тому що, з одного боку – неконституційність і це питання до ЦВК, а в нас же, ми розуміємо, не можна виконувати те, що є понад законом. З іншої сторони, ЦВК в будь-якому разі має проблеми, тому що вони не можуть провести тендерні закупівлі", – сказав Антонюк.

Також політолог припустив, що ЦВК, якщо Конституційний Суд винесе відповідне рішення до 21 липня, найімовірніше, визнає вибори такими, що не відбулися.

За словами Антонюка, в разі визнання указу незаконним Зеленський буде змушений відкликати указ, що вплине на його рейтинг.

Нагадаємо, раніше в ЦВК повідомили, що можуть виникнути проблеми з проведенням дострокових парламентських виборів. 

Повний запис програми дивіться тут:

Попередній матеріал
Директор ДБР пояснив, чому смерть хлопчика розслідують як умисне вбивство
Наступний матеріал
"Не стріляти у відповідь": Кучма на ТКГ запропонував новий режим припинення вогню
Loading...