Роман Труба
Роман Труба 5 канал

Директор ДБР пояснив, чому смерть хлопчика розслідують як умисне вбивство

Читайте по-русски
Справу до суду можуть скерувати вже у найближчі півроку

Державного бюро розслідувань нині перевіряє факт ймовірного приховування вбивства Кирила Тлявова працівниками поліції. Про відкриття кримінального провадження повідомив директор ДБР Роман Труба під час засідання комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Також вивчатимуть дії поліцейських, які проводили попередній огляд місця події. Співробітників бюро цікавить, чому вони спочатку зробили висновок, що хлопчик упав сам.

Під час засідання Труба також пояснив, чому правоохоронці розслідують смерть 5-річного Кирила як умисне вбивство. Наголосив, що не можна виправдовувати копів, якщо вони випадково натиснули на гачок.

"Чому саме 115 стаття ККУ (умисне вбивство)? Затримані поліцейські – це особи, які в силу виконання своїх повноважень, обізнані з поводженням, з наслідками застосування зброї. І це найважливіший момент", – заявив він.

І додав: "Наступне. Огляд місця події, вивчення всієї обстановки, а також з показань свідків було зроблено висновки, що підозрювані розуміли напрямок і можливу траєкторію, а також знали, що в цьому місці є діти. Тому кваліфікація за погодженням з процесуальними керівниками була визначена як 115".

Справу до суду можуть скерувати вже у найближчі півроку. Зі слів директора ДБР, затримки можуть виникнути через судові експертизи. Адже зброю, з якої був здійснений фатальний постріл, й досі не знайшли.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підтвердив, що підозрювані у вбивстві поліцейські не пройшли переатестацію.

Попередній матеріал
"Україна в ЄС – це смерть російського імперського проекту" – Зеленський
Наступний матеріал
Вибори не скасує, але Зеленському доведеться відкликати указ – експерт про рішення Конституційного Суду
Loading...