Верховна Рада
Верховна Рада Depositphotos

"КСУ ще може встигнути визнати рішення Зеленського про розпуск ВР незаконним" – Сазонов назвав умову

Читайте по-русски
Є також ризик, що бюлетені не встигнуть надрукувати до 21 липня

В ефірі "5 каналу" політичний оглядач Кирило Сазонов прокоментував ситуацію в Україні, коли указ президента про розпуск парламенту і дострокові вибори є, а рішення Конституційного суду щодо конституційності цього розпуску немає.

Сазонов спрогнозував, як далі буде розвиватися ця ситуація: "Якщо Конституційний суд прийме рішення, що це питання невідкладне, то він його розгляне за місяць. І по ідеї він так і має зробити, бо питання дійсно дуже важливе і невідкладне. І тоді через місяць він може прийняти рішення, що указ президента незаконний. Тоді він може призупинити вибори і Верховна Рада і далі зможе працювати до жовтня 2019 року".

За словами політоглядача, може бути й інший варіант.

"Може бути судова тяганина. Судді можуть не захотіти зв'язуватися, не зроблять кворуму чи все-таки затягнуть рішення питання. Тому що якщо Конституційний суд винесе рішення про незаконність указу навіть на наступний день після виборів – це вже ні на що не впливає", – сказав Сазонов.

Він також прокоментував те, як на указ Зеленського про розпуск Ради реагують в ЦВК: "ЦВК має діяти, як хороший солдат – виконувати устав і накази. Як усякий чиновник і держслужбовець. Президент видав украз, ЦВК не є судом, вона не дає жодної конституційної оцінки указу, ЦВК починає просто готуватися до виборів. Там є певні процедури по закупках, які не встигають, але це не критично. Інша справ, що є ризик, що не встигнуть надрукувати бюлетені. Друкує тільки "Поліграф Україна", там водяні знаки, більше їх ніде не надрукуєш. Якщо бюлетені не будуть готові до 21 липня, тоді це катастрофа – вибори забезпечити неможливо. Буде тяжко, доведеться переносити і видавати новий указ. Зеленський надто поспішає і робить сам собі проблеми". 

Експерт також додав, що наспраді у ВР він досить невдало зіграв – у боксі це називають "відкрився".

"Зеленський сказав, що якщо буде якесь порушення процедури, йому не сподобається, він не буде підписувати прийняті закони. Зараз ВР може демонстративно, з помітним порушенням процедури і "кнопкодавством" прийняти кілька дуже корисних людям законів – від дозволу розтаможувати "євробляхи" за копійки до повернення відповідальності за незаконне збагачення – і хай тільки спробує не підписати", – припустив Сазонов.

Як повідомляв 5.UA, Верховний Суд відмовився розглядати позов про скасування розпуску Ради – чим пояснили. 

Попередній матеріал
Луцькі активісти привернули увагу до поганих доріг – висадили квіти у ями на асфальті
Наступний матеріал
До України повернули п'ятьох моряків затриманого танкера Sea Shark: що розповіли
Loading...