До України повернули 5 моряків танкера Sea Shark
До України повернули 5 моряків танкера Sea Shark 5 канал

До України повернули п'ятьох моряків затриманого танкера Sea Shark: що розповіли

Читайте по-русски
Танкер із нафтою та 17 українськими моряками утримували в Суецькій затоці майже півроку

П'ятеро моряків екіпажу затриманого в Єгипті танкера Sea Shark – вже повернулися до України. Решта 12 – мають прилетіти завтра. На Батьківщину повернеться і капітан танкера, доля якого донині була невизначеною. Саме він повідомляв, що ситуація на борту критична і життя екіпажу арештованого корабля – під загрозою. Більше – в сюжеті:

У терміналі одеського аеропорту – довгоочікувані обійми з рідними та сльози щастя. Повернути додому вдалося п'ятьох членів екіпажу. Четверо прибули до Одеси, ще один – до Херсона. Від попередньої зустрічі з рідними минув рік.

"Уже полегшення, що він удома, вже на березі. Але поки не будуть усі хлопці – ми не заспокоїмося, щоб прилетіли всі, та нічого не сталося з нашими хлопцями", – каже дружина моряка Ірина Навоєнко.

Танкер із нафтою та 17 українськими моряками утримували в Суецькій затоці майже півроку. Затримали його за вхід у територіальні води Єгипту без дозволу. Крім того, морякам закидали нелегальне перевезення нафти. Окрім українців на облавку були громадяни Індії, Філіппін, Шрі-Ланки та Азербайджану.

"Нафта, судячи з усього, іранського походження. Іран потрапляє під санкції ЄС і США, на момент завантаження може бути одна ситуація, на момент вивантаження інша. Але якщо судновласник бореться, за інформацією моряків, нафта йшла з документами, там немає ніякого нелегального вантажу", – пояснює керівник фонду допомоги морякам "Асоль" Євген Шевченко.

19-річний Аркадій Стьопочкін – наймолодший член екіпажу. Для хлопця це був перший рейс. Розповідає, увесь час, поки були затримані, пересуватися судном заборонялося, а харчів інколи бракувало.

"Бували моменти, коли нам забороняли привозити паливо на судно, і через це доводилося відключати світло, сидіти без електрики. А на судні, коли немає електрики, не можна використовувати холодильники, через це псується провізія", – згадує моторист.

Згодом членів екіпажу розділили та доправили на єгипетську базу ВМС.

"Обмежували нашу свободу пересування, ми постійно перебували... офіцери перебували в одних кімнатах, рядові – в інших. Щоб не було ніяких контактів, намагалися психологічно задавити", – розповідає механік Сергій Бадрак.

Капітан корабля Sea Shark – українець і досі поневолений. Чоловік оголосив голодування. Про умови утримання розповідає телефоном: "Усі права людини порушені: силою відібрали мобільний телефон, вони не мають права, схопили, відібрали жорсткий диск, всі речі, засоби гігієни, все відібрали. Я відчуваю небезпеку своєму здоров'ю. Принципово їсти та пити не буду з їхніх рук".

У понеділок, після 16-ї години, Міністерство закордонних справ отримує повідомлення від консула в Єгипті. Українські моряки залишили військово-морську базу. Усі 12 українців, зокрема й капітан танкера, найближчим часом повернуться додому.

МЗС України надіслало клопотання до міністерства закордонних справ Єгипту щодо порушення прав українських моряків під час утримання в Суецькій затоці.

Ольга Дунська, Леся Головата, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"КСУ ще може встигнути визнати рішення Зеленського про розпуск ВР незаконним" – Сазонов назвав умову
Наступний матеріал
У новий сезон – без старих проблем: Кабмін посилив відповідальність українських туроператорів
Loading...

Українці розробили корабель для очищення морів і океанів від поверхневого сміття

З дотриманням традиції: новий розвідувальний корабель для ВМС спустили на воду – ФОТО

У Києві спустили на воду новий розвідувальний корабель ВМС ЗСУ – як це було

Урочистий спуск на воду розвідувального корабля українського виробництва для ВМС – відео

Навчання НАТО у Чорному морі: Росія вивела розвідувальні та ударні кораблі

"Прилуки" з Toronto: в Чорному морі відбуваються масштабні тренування ВМС ЗСУ та НАТО