Конституційний Суд України
Конституційний Суд України Новинарня

КСУ призначив невідкладний розгляд справи про розпуск Ради

Читайте по-русски
Засідання відбудеться в усній формі

Конституційний Суд розгляне законність указу президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення парламентських виборів. Це будуть усні слухання, і відбудуться вони вже 11 червня.

Відповідне подання раніше скерували 62 народних депутати і просили перевірити президентський указ на відповідність Основному Закону. Деталі "5 каналу" повідомили в прес-службі Конституційного Суду.

"Великою палатою КСУ було постановлено ухвалу про розгляд цієї справи у формі усного провадження. Велика палата Суду визнала конституційне провадження в цій справі невідкладним. Відкрита частина пленарного засідання Великої палати в цій справі відбудеться 11 червня о 10-й годині ранку", – зазначила представниця пресслужби Конституційного Суду Наталія Муха.

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду VIII скликання через "відсутність коаліції" та призначив дострокові вибори до парламенту на 21 липня. Чергові вибори мали відбутися лише 27 жовтня.

Через кілька днів група нардепів внесла до Конституційного Суду подання щодо неконституційності указу Зеленського. Аналогічні позови про визнання незаконним указу нового президента про позачергові вибори до парламенту спрямували і до Верховного Суду. Проте останній відмовив у їх розгляді.

Попередній матеріал
Пресконференція Генсека НАТО і Президента України – завершено
Наступний матеріал
Справа "вертолітних податківців": суд вкотре відклав підготовче засідання
Loading...