Ліки
Ліки pixabay.com

МОЗ розширило перелік безкоштовних ліків для українців

  Читайте по-русски
  Кількість безкоштовних ліків за державною програмою реімбурсації збільшилася до 78

  У МОЗ повідомили, що додали ще 14 препаратів до реєстру лікарських засобів, що підлягають відшкодуванню за урядовою програмою "Доступні ліки". Про це повідомила прес-служба Національної служби здоров'я України (НСЗУ) з посиланням на наказ МОЗ.

  "У новій редакції Реєстру кількість ліків, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно, збільшилась на 14 позицій", – йдеться в повідомленні.

  Згідно з наказом МОЗ від 15 серпня завершено формування реєстру ліків, купівлю яких частково або повністю відшкодовує уряд. Всього до нього увійшли 254 препарати, з яких 195 призначені для лікування серцево-судинних захворювань, 45 – для діабету ІІ типу, 14 – для бронхіальної астми.

  Додамо, що список безкоштовних ліків за державною програмою реімбурсації збільшився з 64 до 78 позицій.

  Крім того, вперше всі процеси при формуванні реєстру лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, відбулися в електронному форматі.

  "Це забезпечило чіткі й прозорі правила для всіх учасників, зробило процеси швидшими та зручнішими. І це сприяло тому, що в результаті спільної роботи ми отримали Реєстр, у якому зросла кількість лікарських засобів, безоплатних для пацієнта", – цитує прес-служба голову НСЗУ Олега Петренка.

  Довідка. Національна служба здоров'я України (НСЗУ) реалізує урядову програму реімбурсації з 1 квітня 2019 року. Пацієнти незалежно від місця проживання можуть отримати безкоштовні ліки за електронною рецептом, виписаним сімейним лікарем, у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ. У програму "Доступні ліки" входять препарати як вітчизняних фармацевтичних виробників, так і країн ЄС та Ізраїлю.

  Як повідомляв 5.UA, у МОН заявили, що керівники дитсадочків і шкіл мають право не допускати нещеплених дітей до навчання

  Попередній матеріал
  Із Wi-Fi і розвагами для дітей: паркові зони облаштовуватимуть по-новому – Мінрегіонбуд
  Наступний матеріал
  У Москві 11 українським морякам відмовили в апеляції на арешт