Доступні ліки
Доступні ліки 5 канал

Прощавайте, жарти про почерк: як працює система електронних рецептів на ліки

Читайте по-русски
Після запровадження електронних рецептів препарати за програмою "Доступні ліки" можуть отримати лише ті, хто уклав декларацію з лікарями

З 1 квітня "Доступні ліки" видають за електронними рецептами. За перший день вже було виписано понад 10 тис. безплатних препаратів, які можна отримати в аптеках, що уклали договори з Національною службою здоров'я. Детальніше про роботу такої системи – далі.

Валерій уже багато років потребує медикаментів. Деякі з них є в переліку державної програми "Доступні ліки", яка забезпечує препаратами пацієнтів трьох категорій – із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.

З 1 квітня отримати ліки безплатно або з частковою доплатою Валерій може лише за електронним рецептом: "Це я отримую ці рецепти перший раз. Мені здається, що воно буде простіше. Я можу не йти сюди, бо це ще проблема – прийти сюди, звідси потім…"

Сімейний лікар Валерія уклав понад 1900 декларацій з пацієнтами. Медик каже, якщо сам виписуватиме рецепти всім – це забере багато часу. Інша справа – електронні.

"Необхідно було заповнити корінець рецепту, де необхідно було зазначити прізвище, ім'я, по-батькові, адресу проживання, діючу речовину, за якою ми виписували рецепт, кількість доз. Потім все це було необхідно повторити в самому рецепті, в журналах і картці пацієнта. Наразі достатньо зазначити тільки діючу речовину, кількість доз і рецепт сформовано", – пояснює Михайло Наумов.

Одна з переваг електронної бази рецептів – її доступність. Для отримання такого рецепта не обов'язково приходити на прийом до лікаря. Оформити його можна, спілкуючись з ним телефоном. Ліки пацієнт може отримати у будь-якій аптеці України, яка уклала відповідний договір.

"На сьогодні до системи вже підключилися 789 аптек – це більше 5000 локацій по всій Україні. Власне кажучи, кількість аптек упродовж місяця буде інтенсивно зростати і аптечні мережі будуть підключатися," – запевняє директор зі впровадження системи Helsi Євген Донець.

В аптеці провізор попросить пацієнта назвати два коди. Один складається з 16 цифр, а другий із 4. Поки що пацієнти та фармацевти вчаться, як це робити.

"З електронним ще люди не звикли просто. Тому виходить ще трошки плутанина, там плутається, там ще не ясно щось. А в принципі, я думаю, що це нормально", – каже пацієнт Микола.

Завідувач аптеки №1 КП "Фармація" Олена Коновал додає: "У попередніх було дуже багато різних нюансів, помилок, і лікарі пишуть по-різному. В цій системі – простіше, зручніше".

Тепер пацієнтам доведеться витратити трохи більше часу в аптеці. За кожен рецепт, який потребуватиме невеликої доплати, треба буде розраховуватися окремо. В Національній службі здоров'я України пояснюють – пацієнтам так буде зручніше.

"Наприклад, там, в цій аптеці є від серцево-судинного захворювання потрібні мені ліки, а, наприклад, іншого – немає. Тоді я тут взяла те, що мені потрібно, пішла в іншу аптеку – взяла інше", – роз'яснює речник Національної служби здоров'я України Інга Ткаченко.

Після запровадження електронних рецептів препарати за програмою "Доступні ліки" можуть отримати лише ті, хто уклав декларацію з лікарями. Це допоможе коригувати витрати на програму на місцях. Держава розраховуватиметься за них двічі на місяць.

Анна Брикова, Василь Дмітрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
Якими будуть масштаби депутатських "міграцій" і хто ввійде в команду Зеленського – "БлогПост"
Наступний матеріал
Чекалкін: Путіну не принципово, хто приведе Україну на забій, Тимошенко чи Зеленський
Loading...
В Україні запрацював "електронний рецепт" – МОЗ

В Україні запрацював "електронний рецепт" – МОЗ

Більше не таємниця: МОЗ відкриває доступ до результатів клінічних випробувань ліків

Більше не таємниця: МОЗ відкриває доступ до результатів клінічних випробувань ліків

Ліки чи руйнівники імунітету: як безпечно вживати антибіотики

Ліки чи руйнівники імунітету: як безпечно вживати антибіотики

Будсміття впереміш із медикаментами: екологи шоковані через небезпечне звалище у середмісті Харкова

Будсміття впереміш із медикаментами: екологи шоковані через небезпечне звалище у середмісті Харкова

Супрун розповіла, коли антибіотики перестануть продавати без рецепта

Супрун розповіла, коли антибіотики перестануть продавати без рецепта

Міжнародний день онкохворої дитини: скільки коштів заплановано витратити на ліки в Україні

Міжнародний день онкохворої дитини: скільки коштів заплановано витратити на ліки в Україні