МОЗ
МОЗ МОЗ

"Нам прямо кажуть працювати "по понятіям": працівники МОЗ написали відкритого листа прем'єру – заява

Читайте по-русски
У листі, підписантами якого стали понад 40 держслужбовців, зазначено, що "робота міністерства фактично паралізована останні 3,5 тижні"

Держслужбовці Міністерства охорони здоров’я звернулися до прем’єр-міністра Олексія Гончарука з відкритим листом, в якому вказують, що дії нового керівництва відомства загрожують продовженню реформи охорони здоров’я в Україні.

"Тиск на керівництво директоратів – приклад політичних репресій. Тобто, для того, щоби вам запропонували звільнитися "по-доброму", достатньо просто мати власну думку і силу захищати закон і зміни, які мають стати відчутними для всіх українців якомога скоріше. Нам прямо кажуть, що тепер треба працювати "по понятіям". Українці мають право знати, що дії керівництва всередині міністерства кардинально відрізняються від того, що потрапляє в публічні заяви", – йдеться в тексті листа.

У листі, підписантами якого стали понад 40 держслужбовців, зазначено, що "робота міністерства фактично паралізована останні 3,5 тижні". У тексті повідомляється про проблеми з підписами щодо закупівель та постачання ліків, закупівлі машин екстреної медичної допомоги, призупинення процесу автономізації кількох медзакладів, блокування рішень для роботи Національної служби здоров’я тощо.

"Кожен з нас приходив на державну службу, щоб служити інтересам наших громадян, а не інтересам тієї чи іншої політичної сили… Ми готові до відкритого діалогу на умовах професійності та прозорості. Тож відкрито звертаємося до прем’єр-міністра та просимо його стати посередником у такому діалозі в найбільш стислі терміни для продовження реалізації медичної реформи", – йдеться в листі.

Уряд наразі не відреагував на заяву держслужбовців МОЗу, як і саме керівництво відомства, зокрема, міністр Зоряна Скалецька.

Повний текст звернення тут:

Заява держслужбовців МОЗ до Гончарука
/
Заява держслужбовців МОЗ до Гончарука
Заява держслужбовців МОЗ до Гончарука
/
Заява держслужбовців МОЗ до Гончарука

Верховна Рада призначила Скалецьку міністром охорони здоров’я 29 серпня, попри численні заклики громадськості зберегти на посаді Уляну Супрун, яка виконувала обов’язки голови МОЗ із серпня 2016 року.

Як розповідала сама Уляна Супрун в інтерв'ю "УП.Життя", вона вважає, що нову чільницю МОЗ повністю контролює Михайло Радуцький.

"Коли я з нею зустрічалася, то сказала їй, що єдина можливість щось робити – мати своїх заступників. На що вона сказала: "Мені їх дають". Дивіться на її радників. Я не думаю, що вона сама Голубовську та Чумака взяла", – прокоментувала експосадовець.

Супрун вважає, що в Радуцького низький рівень розумінь та знань. "Є багато речей, яких йому бракує. І це проблема", – додала Супрун.

Як зауважив у студії "5 каналу" політичний оглядач Олексій Мінаков, Супрун "облили брудом у всіх провідних інформаційних телеканалах, особливо, медведчуківських", що і обвалило її рейтинг.

"Тому зараз прийшла нова особа, але попри те, що вона продекларувала, що продовжуватиме політику Супрун – ми бачимо, що не дуже вона налаштована на те, щоб на ділі це робити", – зауважив Мінаков.

Попередній матеріал
Один з найбільших операторів грошових переказів відновив роботу в Україні
Наступний матеріал
Зеленський на зустрічі з генсеком НАТО говорив про подальшу співпрацю України з Альянсом
Loading...

Корупційний скандал: МОЗ анонсує терміновий аудит Інституту раку – міністр

"Його фактично побили": Супрун розповіла про погрози й напад на чоловіка під час роботи в МОЗ

Звільнення Амосової: ДБР відкрило кримінальне провадження стосовно МОЗ

"Дали вказівку": Супрун каже, що проти неї і її команди готують кримінальне переслідування

"Можуть виникнути палкі дискусії": Гончарук анонсував зміни в команді уряду

"А я – доктор Смерть": Супрун розповіла, як знайомилася із Зеленським