Павло Ковтонюк
Павло Ковтонюк 5 канал

"Спроби вигадати нову модель приведуть до цієї самої": заступник голови МОЗ про те, чого чекати в разі зміни команди

Читайте по-русски
Роль особистості на чолі медичної реформи дуже важлива

Заступник очільниці Мінохорони здоров'я – Павло Ковтонюк прокоментував інформацію про ймовірну заміну керівництва відомства новою владою. 

"Із 99% ймовірністю скажу, що якщо буде спроба придумати якусь іншу модель, в кінці прийдемо до тієї самої, тому що ми просто робимо всі ті речі, які робили країни, котрі в 1991 році перейшли від радянської системи до нової. Ми нічого нового не вигадали і робимо те, про що насправді говориться років 20, що робили поляки, румуни, болгари, литовці", – пояснив Ковтонюк в ефірі "5 каналу".

Він наголосив, що роль особистості в цій реформі дуже важлива.

"В таких великих змінах і в такій складній системі дуже важливо бути лідером, який не боїться і який принципово ламає цю кригу, в якій 25 років була наша країна. Тому, хто би не був новим міністром – повинен розуміти, що без лідерських якостей та сталевої волі до змін буде дуже важко робити прогрес", – зазначив Ковтонюк.

Заступник голови МОЗ додав: "Протягом багатьох років в Україні уявлення про будь-які реформи, не тільки медичні, формувалися зі стереотипів, коли нам здавалося, що на Заході якось от так, хоча ми в цьому ніколи не жили. Багато відкриттів приходить, коли в тему занурюєшся".

Зазначимо, раніше Уляна Супрун заявила, що до офіційного призначення нового складу Кабміну її команда продовжить роботу над змінами в системі охорони здоров’я.

"Якщо залишимося – будемо далі працювати, якщо не залишимося – передамо всю роботу, яка була зроблена, плани, які далі повинні бути реалізовані", – зазначила Супрун.

Посадовець наголосила, що охорона здоров’я має бути поза політикою, незалежно від соціального чи матеріального статусу.

Нагадаємо, за словами голови штабу партії "Слуга народу" Олександра Корнієнка, нинішня голова МОН Лілія Гриневич та очільниця МОЗ Уляна Супрун навряд чи продовжать роботу в новому уряді.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": у студії Антонюк, Попов та Солонтай
Наступний матеріал
ЦВК визнала обраними перших 35 нардепів і прийняла 100% протоколів з-за кордону
Loading...

Уже офіційно: МОЗ розпочинає І етап трансформації екстреної медичної допомоги

Реформування аптек: Супрун назвала найбільші прогалини в законопроекті

У МОЗ пояснили, коли "швидка" може не приїхати на виклик і що робити в такому разі

Розвиток трансплантації в Україні: у МОЗ розповіли, коли буде реєстр донорів і скільки лікарень уже готові працювати в цій сфері

Трансплантація, виклик "швидкої" та закупівля ліків: заступник Супрун розповів про результати медичної реформи в Україні

Хто й чому блокує роботу МОЗ: чи вдасться завершити медичну реформу – відео