Павло Ковтонюк і Уляна Супрун
Павло Ковтонюк і Уляна Супрун 5 канал

Безкоштовна діагностика за направленням сімейного лікаря відкладається до 2020 року

Читайте по-русски
Проєкт мав запрацювати ще 1 липня 2019 року, проте тепер його затвердженням має зайтися новий уряд

Безкоштовна діагностика за направленням сімейного лікаря відкладається до наступного року. Нововведення мало би запрацювати від 1 липня.

Однак, за словами заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка, безкоштовна діагностика є частиною медичних гарантій, які має схвалити вже новий уряд. За цим проектом, українці мають безкоштовно проходити, зокрема, рентген, УЗД, маммографію й ехокардіографію серця.

"Ми готуємося, працюємо над цим, але вирішили поки не запускати в ту дату, яку спочатку запланували. Тому що і на стороні закладів, і на стороні Національної служби здоров'я ми бачимо, що ще треба зробити додаткову роботу", – зазначив урядовець.

Разом із безкоштовною діагностикою, представники Міністерства охорони розповіли про продовження медичної реформи – вже вторинної медицини, де надається спеціалізована допомога. Вона розподіляється на екстрену, яка надаватиметься безкоштовно без будь-яких передумов, і планову. Тоді, щоб пацієнту надати допомогу за рахунок держави, треба буде обов'язково мати направлення від свого сімейного лікаря або вже спеціалізованого, обрати лікарню та спеціаліста, а також час. Усі ліки, які потрібні пацієнту і є в національному переліку, теж надаватимуть безкоштовно.

Водночас, у найближчий час мають чітко уточнити список послуг, за які передбачена оплата. Йдеться про покращенні немедичні послуги – проживання, харчування і сервіс, про медичні послуги без направлення лікаря – за самостійне звернення пацієнту доведеться платити самостійно. А також уточнюється перелік медичних послуг некритичного характеру, за які Національна служба здоров'я сплачувати не буде. Це стоматологічні послуги, крім дитячих та ургентних, і послуги з оздоровлення. Впровадити медичні гарантії планують з 1 січня наступного року.

Нагадаємо, МОЗ офіційно розпочало І етап трансформації екстреної медичної допомоги.

Попередній матеріал
Брифінг Людмили Денісової щодо процесу звільнення військовополонених моряків – відео
Наступний матеріал
Документи передані, переговори тривають – Денісова про звільнення полонених моряків
Loading...