Людмила Денісова
Людмила Денісова 5 канал

Документи передані, переговори тривають – Денісова про звільнення полонених моряків

Читайте по-русски
Омбудсмен розповіла про процедуру звільнення українських полонених

Клопотання уповноваженого Верховної Ради з прав людини щодо звільнення військовополонених моряків під її особисте зобов'язання – нині перебуває на розгляді у слідчого. Про це омбудсмен Людмила Денісова повідомила під час брифінгу. Деталі знає кореспондентка "5 каналу" Олена Соловйова.

Денісова переважно ще раз підтвердила інформацію, яку напередодні опублікувала на своїй сторінці у Facebook – що документи щодо взяття під особисте зобов'язання 24 моряків були передані до ФСБ РФ. Зазначила, що активізація процесу відбулася після телефонних перемовин президентів України та Росії.

Також уточнила, що наразі тривають важкі переговори щодо повернення українських військовополонених відповідно до рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

"19 липня українським посольством в РФ було передано до ФСБ РФ моє клопотання. Зараз це питання перебуває на розгляді у керівника слідчого управління. Мені відомо, що наразі відбуваються перемовини між МЗС двох держав щодо виконання рішення трибуналу ООН. Я переконана, що найближчим часом буде прийняте очікуване нами рішення", – заявила Денісова.

Коли саме клопотання буде розглянуто, а українські моряки можуть вийти на свободу – омбудсмен не уточнила. Зауважила, що за російським законодавством, на розгляд звернення відводиться кілька діб.

"На цю хвилину пан не отримав від керівництва ці документи, документи знаходяться у керівника слідчого управління. Потім передасть на виконання слідчому у справі. Це три доби він розглядає. Якщо задовольняють моє клопотання, далі адвокати беруть погодження в моряків бути звільненими під моє особисте зобов'язання. Я підписую документи і відбувається звільнення", – пояснила Денісова.

Інші подробиці брифінгу – дивіться у відео.

Раніше суд у Москві продовжив арешт усім 24 військовополоненим морякам до осені. Так, згідно з рішенням, троє поранених українців за ґратами пробудуть до 26 жовтня. Решта полонених – до 24.

Попередній матеріал
Безкоштовна діагностика за направленням сімейного лікаря відкладається до 2020 року
Наступний матеріал
СБУ затримала російський танкер – у МЗС Росії погрожують наслідками
Loading...