Тетяна Денісова
Тетяна Денісова Сайт українського омбудсмена

Денісова закликала РФ звільнити українських моряків під її особисте зобов'язання

  Читайте по-русски
  Рішенням Лефортівського суду Росія намагається залишити собі місце для політичного маневру і контролю ситуації, адже 24 липня моряків довелося б звільнити з-під варти у зв'язку із закінченням терміну

  Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова запропонувала звільнити 24 військовополонених українських моряків під її особисте зобов'язання, апелюючи до кримінально-процесуального кодексу РФ. Про це омбудсмен заявила на своїй сторінці у Facebook.

  "У кримінально-процесуальному кодексі РФ передбачена можливість відпустити затриманих під особисте зобов’язання або поручителя. Я як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини запропонувала своє таке зобов’язання про забезпечення участі наших військовополонених у попередньому досудовому розгляді, якщо таке буде", – відзначила Денісова.

  Також, за її словами, право звільнити українських моряків з-під варти має слідчий, але це залежатиме від домовленостей і політичної волі.

  "Безумовно, залишаються інші формати звільнення моряків з-під варти. Зокрема, таке право має слідчий, і якщо будуть домовленості та політична воля – це станеться", – наголосила омбудсмен.

  "Хлопці у бойовому настрої, чекають повернення на Батьківщину. І дуже сподіваюся, що це стане можливим", – додала вона.

  При цьому, вона назвала очікуваним результатом рішення Лефортовського райсуду Москви щодо продовження арешту 24 військовополоненим українським морякам на три місяці – до 24 та 26 жовтня.

  Також координатор групи захисників українських моряків Микола Полозов повідомив, що є кілька процесуальних варіантів звільнення військовополонених українців, однак про обмін наразі не йдеться. Про це пише "Укрінформ" із посиланням на Громадське.

  "Обміни, як такі, взагалі не передбачені. Нікого, як у фільмі, на мосту міняти не будуть. Можливі взаємні звільнення за різних процесуальних підстав з одного і з іншого боку. Є кілька процесуальних варіантів звільнення, які можна реалізувати в один день", – сказав адвокат.

  Також він наголосив, що потрібна тільки політична воля, а технічних та юридичних перешкод немає.

  На думку адвоката, це питання не буде вирішене до парламентських виборів. Він зазначив, що Росія намагається лишити собі місце для політичного маневру.

  "Що стосується сьогоднішнього суду, то влада РФ намагається залишити собі місце для політичного маневру і контролю ситуації. Оскільки якщо остаточне політичне рішення не було би прийняте до 24 липня, моряків довелося би звільнити з-під варти у зв'язку із закінченням терміну. А якщо не домовляться до цього часу? Всього тиждень залишається. Тому і продовжують, щоб тримати все під контролем", – сказав Полозов.

  Раніше суд у Москві продовжив арешт усім 24 військовополоненим морякам до осені. Так, згідно з рішенням, троє поранених українців за ґратами пробудуть до 26 жовтня. Решта полонених – до 24. 

  Попередній матеріал
  У Мінську ТКГ домовилася про безстрокове перемир'я – до чого ще дійшли представники
  Наступний матеріал
  Порошенко у Страсбурзі: "На зовнішньому фронті маємо виступати єдиною командою"
  Loading...