Петро Порошенко в Страсбурзі
Петро Порошенко в Страсбурзі eurosolidarity.org

Порошенко у Страсбурзі: "На зовнішньому фронті маємо виступати єдиною командою"

  Читайте по-русски
  Українська делегація звернулася до євродепутатів із кількома пропозиціями щодо завтрашньої резолюції

  Сьогодні в новообраному Європарламенті відбулася перша зустріч групи "Друзі України" і команди п’ятого президента, лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка.

  Про це він розповів у коментарі для журналістів, пише прес-служба "ЄС".

  "У ці дні відбувається перша зустріч Європарламенту, обирається керівництво. Ми мали унікальну зустріч, коли вперше зібралися група друзів України. Майже 30 депутатів Європарламенту – це безпрецедентна велика група – всі взяли активну участь, незважаючи на те, що зустріч тривала майже 2 години. Це свідчення інтересу, який Європарламент проявляє до України", – переконаний Петро Порошенко.

  Він зазначив, що надзвичайно важливо зберегти той тренд, який був започаткований у Європейському парламенті попереднього скликання.

  "Серед учасників групи друзів були 4 колишніх прем’єр-міністри , 3 колишніх міністра закордонних справ, були представлені різні партійні групи", – наголосив лідер "ЄС".

  "На зовнішньому фронті маємо виступати єдиною командою. Як я і обіцяв, я буду робити все для того, аби захистити інтереси України. Завтра ми будемо брати участь у засіданні Європарламенту, де буде обговорюватися резолюція  Європарламенту по Україні. З одного боку, це демонструє, що Україна залишається високо в порядку денному ЄП. Чутки, які Росія розпускає про те, що Європа нібито втомилася від України – це точно неправда. Треба працювати і тримати Україну високо в порядку денному", – переконаний Петро Порошенко.

  Він повідомив, що українська делегація звернулася до євродепутатів із кількома пропозиціями щодо завтрашньої резолюції.

  "Ми звернулися з проханням до депутатів ЄП, аби в Резолюції обов’язково були присутні декілька позицій. Це збереження – а у випадку невиконання Мінських угод – і посилення санкцій проти Росії. Аби в жодному разі не повторити той негативний досвід, який продемонструвала ПАРЄ. Це було тверде і наполегливе звернення. Друга позиція – заклик до безумовного і негайного виконання, без будь-яких додаткових умов, рішення наказу Міжнародного трибуналу в Гамбурзі щодо звільнення 24 українських моряків і кораблів, які незаконно утримуються в Росії. Ми наголосили, аби це кваліфікувалося як акт агресії Російської Федерації проти України у Керченській протоці і Азовському морі.

  Ми також звернулись із проханням, аби Росія оприлюднила перелік політв’язнів, які незаконно утримуються як в РФ, так і на незаконно окупованій території Донбасу і в Криму. А у випадку невиконання наказу трибуналу ООН – щоб була розглянута можливість запровадження Азовського пакету санкцій", – наголосив Петро Порошенко.

  Він зазначив, що це саме та робота, яку й має сьогодні проводити Україна на всіх міжнародних майданчиках.

  Попередній матеріал
  Денісова закликала РФ звільнити українських моряків під її особисте зобов'язання
  Наступний матеріал
  У МЗС України відреагували на рішення російського суду щодо полонених моряків
  Loading...

  Ми продовжуємо боротися за Україну на зовнішньополітичному фронті – Порошенко у Страсбурзі

  Петро Порошенко в Страсбурзі розповідає про підсумки зустрічей в Європарламенті – брифінг

  Порошенко з командою "ЄС" вирушає до Страсбурга, аби сформувати групу друзів України в оновленому Європарламенті

  Порошенко у Страсбурзі зустрінеться з новообраними депутатами Європарламенту – що обговорять

  Європейський парламент з другої спроби обрав нового президента

  Вибори до Європарламенту: відомі остаточні результати – хто набрав найбільше голосів