МОЗ
МОЗ МОЗ

Скандали та аудит усіх співробітників: що відбувається в МОЗ – включення

Читайте по-русски
Держслужбовці МОЗ звернулися до прем'єр-міністра Олексія Гончарука з відкритим листом із підписами 40 осіб, у якому вказують, що дії нового керівництва МОЗ загрожують продовженню реформи охорони здоров'я в Україні

У МОЗ повідомляють, що інформація про звільнення працівників не відповідає дійсності. Мовляв, чутки про нібито звільнення з'явилися після заяв щодо аудиту в МОЗ, лікарні "Охматдит", державному підприємстві "Медичні закупівлі" та у Центрі ендокринної системи. Про таке повідомляє журналіст "5 каналу" Петро Троць.

Радник міністра охорони здоров'я Дмитро Раімов розповів: "Частина співробітників планує звільнитися. Для міністерства, коли звільняються талановиті молоді люди, це реально біда. Ми мали розмову з міністром, вона комунікує з прем'єр-міністром. Позиція така, що найкращі люди мають залишатися і працювати для громадян. Коли виходить із канцелярії державного секретаря не фейк, а реальний наказ про аудит, то починається інформаційна кампанія, що тут виганяють людей, що буде аудит, як вони так можуть". 

Щодо звільнення із МОЗ, то підставою для скандалу став оприлюднений напередодні запис розмови нового заступника міністра Михайла Загрійчука із директоркою департаменту медичних закупівель Оксаною Сухоруковою, де перший намагався змусити директорку звільнитися. 

Оксана Сухорукова, генеральна директорка директорату медичних послуг МОЗ, у коментарі "5 каналу" сказала: "У нас різне бачення того, що відбувається, як має просуватися реформа. У чому це різне бачення? Я просто не знаю бачення Загрійчука, він про нього не розовідає. Каже, що воно різне, а в чому воно різне... У нас була зустріч потім о 17:00 і колектив питав у чому саме різне бачення. Але він сказав, що різне бачення і все".

Сама Оксана Сухорукова заявила, що із МОЗ звільнятися не збирається. 

Нагадаємо, держслужбовці Міністерства охорони здоров'я звернулися до прем'єр-міністра Олексія Гончарука з відкритим листом із підписами 40 осіб, у якому вказують, що дії нового керівництва МОЗ загрожують продовженню реформи охорони здоров'я в Україні. У листі повідомляється про проблеми з підписами щодо закупівель та постачання ліків, закупівлі машин екстреної медичної допомоги, призупинення процесу автономізації кількох медзакладів, блокування рішень для роботи Національної служби здоров'я тощо. Гончарук відреагував на відкритий лист службовців МОЗ.

Попередній матеріал
"Боїмося повернення до старих правил": біля будівлі МОЗ відбулась акція протесту – включення
Наступний матеріал
Розгромна критика РФ та підтримка України: перші підсумки Саміту ООН – сюжет