ГА ООН
ГА ООН Олег Ніколенко / Facebook

Розгромна критика РФ та підтримка України: перші підсумки Саміту ООН – сюжет

Читайте по-русски
Крім того, із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель президент Зеленський обговорив підготовку до зустрічі лідерів країн "Нормандської четвірки"

Із президентом США Дональдом Трампом має зустрітися у Нью-Йорку Володимир Зеленський. А вже за годину Президент України виступить з промовою на Генеральній Асамблеї ООН. Він розпочне ранкову сесію. Раніше ж глава держави взяв участь у Саміті ООН щодо цілей сталого розвитку. Він, зокрема, дякував союзникам України за підтримку суверенітету й територіальної цілісності і запрошував їх до економічної співпраці. Про що говорили друзі України на Генасамблеї та про результати міжнародних зустрічей президента, розповість кореспондент "5 каналу" Ірина Родіна.

Сталий розвиток неможливий без миру та відчуття безпеки. Через окупацію Криму та частини Донбасу в Україні було зруйновано критично важливу інфраструктуру та промислові об'єкти. Але найголовніше – це втрата життів понад 13 тисяч громадян. Такі заяви президент України Володимир Зеленський робив у Нью-Йорку. Глава держави сподівається, що повернути українські території можна політико-дипломатичним шляхом за підтримки міжнародних партнерів. А Україна йде правильним шляхом розвитку.

"На цьому шляху сьогодні два бар'єри існує. Перший – це внутрішньополітична традиція, коли важливі для розвитку реформи отримують спротив. Але з цим нова українська влада обов'язково впорається. Другий бар'єр – набагато складніший і нам його не подолати без вашої підтримки, без міжнародної підтримки. Це війна внаслідок російської агресії проти України. Жодна держава не досягне сталого розвитку без миру та відчуття безпеки. Сталий розвиток неможливий під звуки пострілів та вибухів", – наголосив Зеленський.

Підтримку територіальної цілісності Україні висловила Польща. Президент Анджей Дуда закликав міжнародну спільноту не повторювати помилок минулого й не намагатися умиротворити агресора.

"Кожна країна має право на самовизначення. Польща була й залишиться борцем за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і Грузії. Державні кордони не можна змінювати силою. Польща, яка минулого століття так серйозно постраждала від цього, має моральний обов'язок говорити про таке відкрито. Заради миру й свободи, які ми так цінуємо", – сказав Дуда.

Розгромна критика Росії та СРСР пролунала на Генасамблеї і з вуст президента Латвії. Егілс Левітс нагадав - на початку Другої світової війни Латвія, Естонія і Литва були в радянській окупації. Свою незалежність вони здобули лише 1991-го. Президент подякував державам, які не визнавали радянського панування над країнами Балтії. І закликав світ до поваги міжнародного права.

Левітс сказав: "Багатосторонній світовий порядок вимагає, щоб територіальну цілісність та суверенітет, як визначено у Статуті ООН, поважали усі держави-члени. Тут я мушу вказати на відверту неповагу Росії до норм міжнародного права. Порушення територіальної цілісності України та Грузії триває. Таку нахабну зневагу не можна вважати новою нормою".

Із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель президент Зеленський обговорив підготовку до зустрічі лідерів країн "Нормандської четвірки" і розповів їй про безпекову ситуацію на Сході України. Канцлерка ж запевнила в незмінності підтримки з боку Німеччини. За підтримку України на міжнародній арені Володимир Зеленський подякував прем'єр-міністру Чехії Андрею Бабішу та його шведському колезі Стефану Льовену. Другий день на ранковій сесії розпочнеться з виступу президента України на головній трибуні. Він запланований на 16-ту годину. Головною ж інтригою залишається зустріч Зеленського з Дональдом Трампом. Президент України очікує, що вона буде продуктивною і теплою - і планує запросити Трампа до України.

Ірина Родіна, "5 канал"

Попередній матеріал
Скандали та аудит усіх співробітників: що відбувається в МОЗ – включення
Наступний матеріал
Кабмін звільнив 9 керівників держструктур і призначив 10 заступників міністрів – подробиці засідання