'Бій під Крутами'
'Бій під Крутами' 5 канал

Після 80 років забуття: у Львові показали відреставровану картину "Бій під Крутами"

Читайте по-русски
Полотно Климка є унікальним і одним з небагатьох 30-х років XX століття, яку вдалося зберегти

Відреставровану монументальну картину "Бій під Крутами" презентували у Львові. Батальне полотно українського художника Олександра Климка, створене в 1936 році, багато років вважали втраченим, передає "5 канал".

Автор написав картину олійними фарбами. Епізод змалював із книги Володимира Яніва "Бій під Крутами". 1938 року роботу передали до Музею історично-воєнних пам'яток у Львові. У складі експозиції вона не пробула й року. А після того, як радянські війська захопили Галичину, картина потрапила під заборону.

Спершу робота львівського митця перебувала у спецфонді музею, пізніше з'явилася в описі облікових карток Львівського історичного музею як річ, що підлягає вилученню. Але її вдалося зберегти у фондах Національної бібліотеки імені Стефаника.

Мистецтвознавці кажуть: полотно унікальне, адже це одна з небагатьох картин 30-х років минулого століття, яку вдалося зберегти.

"Привертає увагу дуже добре знання батального жанру. Є підйомна діагональ, це піднесення національного духу. Він не робить спадаючу діагональ, завмирання і смерті. Навпаки, у смерті він бачить продовження і відродження. Підйом і віра в державність", – зазначила науковий співробітник бібліотеки Лариса Купчинська.

Читайте також: Загублений шедевр знайшовся: на кухні у пенсіонерки виявили втрачену картину вартістю 6 млн євро

Попередній матеріал
Змінити баланс сил чи відтягнути "неприємний момент": Тишкевич про оприлюднену "формулу Штайнмаєра"
Наступний матеріал
"Кидати цей майданчик на поталу Кремлю неправильно": Гончаренко про неучасть України у ПАРЄ
Loading...