Його називають українським Пікассо, а колекціонери ледь не б'ються за його картини. Творчість Олександра Багомазова – від початку і до робіт перед самою смертю – зібрали на столичній виставці. У Національному художньому музеї України зібрали майже сотню картин одного з найсміливіших експериментаторів ХХ століття.
Люди юрбляться, щоби на власні очі побачити витвори українського Пікассо. Колекцію картин Олександра Богомазова збирали кілька десятків років.
"Саме в травні Ванда Вітольдівна Богомазова, дружина нашого художника, звернулася до архіву з пропозицією прийняти до національного архівного фонду ці документи. Серед них були 35 початкових робіт до трактату "Пилярі", фотографії та листування", – розповідає архівіст Олена Кульчий.
Кураторка проекту Олена Кашуба-Вольвач переконує: Олександр Богомазов був одним із експериментаторів у мистецтві свого часу. Саме через його сміливість у роботі відшукати сховані картини було украй складно.
"Проект готувався дуже довго і давно. Він був складний і з наукової точки зору, і з організаційної точки зору. Ми намагалися якнайкраще, якнайповніше представити творчість художника", – наголошує куратор виставки Олена Кашуба-Вольвач.
Виставка митця у Національному художньому музеї України зайняла цілий поверх. Чотири зали. Сотні картин та ескізів.
Серед тих, хто встиг оглянути, й Діана. Дівчина зізнається – вражена. Кожна картина, як нова історія.
"Якщо подивитися, певні його картини ніби рухаються, певні вертикалі, дуже гарно виглядає", – ділиться враженнями дівчина.
На виставку завітала і дружина чинного Президента України Марина Порошенко.
"Мене переповнює гордість за те, що ми повертаємо в Україну видатні імена світових художників українського походження", – зауважила Марина Порошенко.
Родзинка виставки – відреставрована картина "Пилярі". Її відвідувачі виставки побачать уперше за 90 років. Триватиме експозиція у Національному художньому музеї України можна до кінця червня.
Валерія Павленко, Дмитро Демішев, "5 канал".