Портрети сучасних українок в етнічному вбранні створює харківська художниця. Аби не помилитися з деталями, достеменно вивчає історію українського костюма. Все продумує до дрібниць. У майстерні мисткині побувала знімальна група "5-го каналу".
Закарпаття, Галичина, Схід та центральна частина. На картинах харківської художниці Ірини Калюжної відтворені чи не всі регіони країни. Портрети сучасних українок в етнічному вбранні художниця почала писати п'ять років тому. Майстриню захопила пропозиція однієї зі знайомих художниць.
"Вона запропонувала: давайте намалюємо портрет. Нарядимо дівчину з кухні в український костюм, посадимо, щоб було цікавіше працювати. Коли ми наділи на неї українську сорочку, просто дівчина перевтілилася – це не та дівчина, яка зараз бігала навколо, і ми її не помічали. Просто увійшла царівна", – розповіла художниця.
Секрет такого перевтілення – в автентичному вбранні. Його в коморі майстрині зібралося чимало. Старовинні плахти, слобожанські корсетки, гуцульські кептарики й вишиті сорочки... Щось шукала в селах, щось купувала на аукціонах.
"Блакитним вишиті сорочки, бачите, не лише червоні квіти на рукавах. Коричневими нитками вишиті сорочки. Ось це унікальна сорочка, вишита чорним і з таким нехарактерним орнаментом. Напевно, теж одна з моїх улюблених", – показує сорочки Ірина Калюжна.
Художниця ретельно вивчає особливості етнічного строю кожного регіону України.
"Це теж карпатський регіон. Тут носили не зовсім коралове, а так називалось – кам'яне намисто. Це така підробка під корал. Це зі скла, схожа дуже на корал за кольором, але за формою – ось така кругла намистина", – демонструє свої картини мисткиня.
Для моделей це наче костюмована гра, каже Ірина. Чарівних українок художниця знаходить здебільшого серед знайомих. Є тут і портрети двох її доньок. Хоча цих моделей умовити попозувати було найскладніше.
Більшість робіт мисткині вже експонувалися на численних виставках і в Україні, і за кордоном.
Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал".
Дивіться також фотогалерею:
Котики, цуцики і майже ботанічний сад: в Одесі незвично прикрасили під'їзд будинку – ФОТО








