До України повернеться викрадена нацистами картина
До України повернеться викрадена нацистами картина Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США

Вперше в історії: до України із США повернеться викрадена нацистами картина

  Читайте по-русски
  У часи Другої світової війни полотно вивезли з Дніпропетровського художнього музею

  Картину, викрадену ще в роки Другої світової війни, нарешті повернуть до України. Мова йде про полотно художника Михайла Паніна "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною".

  Її нацисти викрали з Дніпропетровського художнього музею. Про це повідомляє посольство України в США на сторінці у соцмережі.

  Додають, що завершилися багаторічні заходи та процедури щодо повернення витвору мистецтва до України. У посольстві наголошують: це перший в історії результативний випадок співпраці на офіційному рівні України та США щодо поверненні пам'яток культурної спадщини, які були незаконно вивезені за межі держави.

  Офіційна церемонія передачі картини відбулася напередодні. На ній були присутні посол України у США Валерій Чалий, представники ФБР і прокуратури, заступник помічника Державного секретаря США та тепер вже колишні власники картини – американська родина Девіда та Габріели Трейсі, в яких картина перебувала останні 30 років.

  Поки що картина перебуватиме в галереї "Потомак" в американському місті Александрія (передмістя Вашингтона) – її не можна забрати, оскільки має дуже великі розміри та повинна бути запакована й транспортована належним чином. Крім того, для цього має бути оформлена відповідне страхування.

  Дивіться також: "Після трагедії з Нотр-Дамом – це бальзам на рани": Україна повернула Франції вкрадений шедевр

  Попередній матеріал
  13 обстрілів, заборонені калібри, одного армійця поранили – штаб про ситуацію в ООС
  Наступний матеріал
  Людиною, яка "замінувала" залізничний вокзал у Києві, виявився росіянин – прокуратура
  Loading...