'Ні капітуляції' під ОПУ
'Ні капітуляції' під ОПУ 5 канал

"Ні капітуляції" та "йолка для Зе": у Києві почалися протести через заяви Зеленського – включення (оновлено)

Читайте по-русски
Нардепи кількох фракцій вимагають від президента з'явитися до парламенту і пояснити – що саме було підписано у Мінську

І вже за кілька годин після оголошеного Володимиром Зеленського рішення Мінських переговірників – у середмісті Києва розпочалося кілька акцій протесту. Одна під стінами Офісу президента, інша – на Майдані Незалежності. Обурені люди вийшли на вулиці, щоби висловити незгоду із позицією влади, а рішення дозволити провести вибори на окупованих територіях – називають капітуляцією. У центрі Києва перебуває і кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Вочевидь, запевнення Володимира Зеленського на терміновому брифінгу о 19-й, що погодження "формули Штайнмаєра" не є капітуляцією – були не надто переконливими. Адже вже о 20-й – кілька сотень людей вийшли під будівлю ОПУ з  величезним плакатом "Ні капітуляції України!".

Участь у протесті взяв і голова фракції "Голос" у парламенті Сергій Рахманін: "Поки не встановлений контроль над кордоном, навіть припущення про проведення виборів неможливе. Ми вимагаємо, щоб президент завтра прийшов до Верховної Ради. Якщо необхідно, можна провести засідання в закритому режимі. Але він мусить пояснити, що було підписано в Мінську".

А ось о 21-й годині на Майдані Незалежності з'явилася "йолка" – так креативно вирішили подякувати Володимиру Зеленському люди, які воювали на Донбасі. Нагадали, що вона вперше з'явилася на Майдані, коли Янукович не підписав Угоди про асоціацію із ЄС, а вдруге – сьогодні, коли "фактично була підписана угода про капітуляцію".

ОНОВЛЕННЯ. Володимир Зеленський має прийти до Верховної Ради і роз’яснити позиції, закладені у так звану "формулу Штайнмаєра". На цьому наполягають у партії "Голос", заявив голова парламентської фракції.

Сергій Рахманін, голова фракції "Голос", наголошує: "Ми вимагаємо, щоб президент прийшов завтра до Верховної Ради, якщо необхідно провести засідання в закритому режимі, але він мусить пояснити що було підписано в Мінську". 

Своєю чергою народний депутат від "Європейської солідарності" Михайло Забродський сказав: "Якщо присутній лише політичний компонент, і відсутній безпековий, це повна руйнація самого принципу Мінських угод. По-друге, славнозвісна "формула Штайнмаєра" вона як формула не існує, я не вірю в існування такої формули. Є формула лише одного чоловіка, прізвище якого всім відоме. Це президент країни, яка є нашим північним сусідом".

Подробиці – дивіться у відео.

Нагадаємо, сьогодні під час брифінгу президент України Володимир Зеленський заявив, що у майбутньому буде підготовлено новий закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, до якого буде імплементована так звана "формула Штайнмаєра".

Попередній матеріал
Вже другий день народження у полоні "ДНР": журналісту Асєєву виповнюється 30 років
Наступний матеріал
Квіти, прапорці і сльози щастя: на Львівщіну з передової повернулася 24-та бригада ЗСУ