Станіслав Асєєв
Станіслав Асєєв 5 канал

Вже другий день народження у полоні "ДНР": журналісту Асєєву виповнюється 30 років

Читайте по-русски
Асєєв вирішив залишитися в рідному місті після початку російсько-української війни – під псевдонімом "Стас Васін" писав звідти для українських ЗМІ

Сьогодні свій день народження 2-й рік поспіль у в'язниці російських окупантів відзначає Станіслав Асєєв. Українському журналісту та блогеру виповнилося 30 років. Асєєва викрали у травні 2017-го. Де нині журналіст – достеменно не відомо. Правозахисники кажуть, що спочатку його незаконно утримували на території колишнього артпростору "Ізоляція" в Донецьку. Потім мали перевезти до СІЗО. Крихти інформації про долю Станіслава Асєєва збирали кореспонденти "5 каналу".

"Зі Стасом бачилися, оу.. Дуже давно. Ще у 16-му році", – каже Денис Каплунов, друг Станіслава Асєєва. А викрали його – 2017-го. В Донецьку. Так Станіслав опинився в руках бойовиків.

Станіслав Асєєв вирішив залишитися в рідному місті після початку російсько-української війни. Під псевдонімом "Стас Васін" він писав звідти для українських ЗМІ.

"Йому здавалося, що це його місія. І це важливо. Він справді на той момент залишався чи не єдиним журналістом, який хоч і під псевдонімом, але працював на українські ЗМІ і дійсно давав неангажовану картину, що там відбувалося", – згадує Денис Каплунов.

Рідні запідозрили, що Станіслав опинився у полоні через тиждень після його зникнення: "По "Фейсбуку" вже є розуміння, що це пише вже не він – після цього ми вирішили бити на сполох, розуміючи, що є дуже великий ризик, що він уже затриманий".

Тоді бойовики терористичної "ДНР" повідомили: український блогер та журналіст у в'язниці, яку окупанти облаштували на території старого заводу "Ізоляція".

"І давно не було жодних новин. Ми навіть не маємо зараз достовірної можливості, щоб точно сказати, чи дійсно він досі утримується на території колишнього артзаводу "Ізоляція", де. за нашою інформацією, він був. Чи вже ні", – наголошує голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Викладач Станіслава Асєєва і колишній полонений Ігор Козловський зауважує: "Інформацію, що стосується Станіслава Асеєва і його здоров'я, ми також знаємо загально. Бо якщо ми кажемо "загострюється" – треба діагноз, а діагнозу ніхто не може поставити. І там ніхто цим і не зацікавлений".

Родичі Станіслава чекали його у грудні 17-го, коли відбувся великий обмін полоненими. Тоді бойовики відмовилися внести журналіста у списки на обмін.

"Ми знаємо, що він, знову- таки, в списках на обмін. Ми знаємо, що частина "Л/ДНР" так званої теж підтверджують, що він в них, що обмін готується. Але знову ж таки, чи вдасться його здійснити і наскільки швидко – ми не володіємо такою інформацією", – резюмує Денис Каплунов.

ВП, ІС, "5 канал"

Попередній матеріал
У Маріуполі попрощалися з 24-річним бійцем Володимиром Аджавенком
Наступний матеріал
"Ні капітуляції" та "йолка для Зе": у Києві почалися протести через заяви Зеленського – включення (оновлено)
Loading...