Прем'єр Великої Британії Борис Джонсон
Прем'єр Великої Британії Борис Джонсон 24tv.ua

Брюссель готується, що Британія вийде з ЄС за жорстким сценарієм

  Читайте по-русски
  Новий прем'єр-міністр Великобританії не зустрівся ні з керівництвом Євросоюзу, ні з керівниками країн ЄС, що, на їхню думку, служить знаком його неготовності до компромісів

  Керівництво Європейського Союзу вважає, що найбільш вірогідний сценарій виходу Британії з ЄС на сьогоднішній момент – "жорсткий брексит" без усяких домовленостей.

  Про це пише BBC з посиланням на Daily Telegraph і Guardian, яким стали відомі подробиці зустрічі між чиновниками Єврокомісії та дипломатами з 27 країн Євросоюзу, які відповідають за "брексит".

  Буквально до минулого тижня в Брюсселі панувала думка, що в жовтні, на майбутньому черговому саміті з "брекситу", Британія попросить про чергову відстрочку. Але після зустрічі зі спеціальним радником Бориса Джонсона Девідом Фростом представникам ЄС стало очевидно, що у Британії є тільки один план – вихід із Євросоюзу без договору.

  Новий прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, який був активним учасником кампанії євроскептиків, не зустрівся ні з ким ні з керівництва Євросоюзу, ні з керівництвом країн ЄС, що, на їхню думку, служить знаком його неготовності до компромісів.

  Як пише Daily Telegraph, дипломати на зустрічі визнали: більше не можна розраховувати, що депутати британського парламенту – противники "жорсткого брекситу" – зможуть йому запобігти.

  Фрост заявив на зустрічі, що після виходу з ЄС Британія планує домовитися про вільну торгівлю. Але, за відомостями видання, у відповідь Брюссель зажадає виплату 39 млрд фунтів "рахунків за брексит" і вирішення питання щодо ірландського "бекстопу".

  Як пише "Європейська правда", за процедурою, описаною у статті 50 Договору про ЄС, Британія припиняє бути членом Євросоюзу АБО із набуттям чинності угоди про вихід, АБО із закінченням дворічного терміну від початку переговорів, якщо тільки держави-члени не розширять цей термін одноголосним рішенням.

  Тобто у разі відмови хоча б однієї з держав-членів погодитися на перенесення дати виходу, членство Британії в ЄС автоматично припиниться.

  Попередній матеріал
  Під час велоперегонів розбився 22-річний бельгійський спортсмен
  Наступний матеріал
  Вражає цинізмом: шахраї вигадали схему вимагання грошей в онкохворих
  Loading...

  Тереза Мей і лідери ЄС домовилися продовжити термін Brexit до 31 жовтня

  Дотиснули: британський парламент проголосував за відтермінування Brexit

  Євросоюз погодився відтермінувати Brexit на тривалий час – ЗМІ

  Уряд Британії відхилив петицію з 5,8 млн підписів про скасування Brexit

  Мей назвала останній термін виходу Великої Британії з ЄС

  План Мей щодо виходу Британії з ЄС не підтримав парламент країни