yle.fi

Brexit може не відбутися, якщо парламент не підтримає угоду про вихід із ЄС – заява Мей

Читайте по-русски
Її варіант договору у британському парламенті відхиляли вже тричі

Brexit може не відбутися, якщо парламент не підтримає угоду про вихід із ЄС. Про це йдеться в офіційній заяві прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей, яку поширила прес-служба офісу Мей.

Її варіант договору відхиляли вже тричі. Жодних ознак того, що угоду підтримають у майбутньому теж немає. Тому тепер Велика Британія має зробити вибір: залишити ЄС із договором або взагалі не йти.

Прем'єрка наполягає: Brexit таки має відбутися. Але вихід Британії з ЄС не має зашкодити життю її громадян. Тому закликає парламент підтримати угоду більшістю. Що далі затягують – тим більше зростає ризик того, що Brexit не буде, переконана прем'єр-міністр.

Наступного тижня Тереза Мей вкотре поїде до Брюсселя. Проситиме про доповнення до статті 50 Лісабонського договору. Згідно з нею, будь-яка країна-член Євросоюзу може вийти з його складу.

Нагадаємо, Мей направила в ЄС запит про продовження відстрочки Brexit до 30 червня. Згідно з пропозицією Мей, якщо британські парламентарії вчасно узгодять угоду про Brexit, Британія може вийти з ЄС до виборів у Європарламент 23 травня. На сьогодні, згідно з домовленостями з Євросоюзом, Велика Британія має залишити ЄС 12 квітня. Причому, відбудеться "жорсткий" Brexit, якщо парламент не схвалить відповідну угоду. Екстрений саміт ЄС, на якому обговорюватиметься питання Brexit, відбудеться 10 квітня.

Попередній матеріал
У Дніпрі схопили молодиків, які побили і скинули чоловіка з мосту задля відео – подробиці
Наступний матеріал
ЦВК оприлюднила результати першого туру виборів та оголосила про другий тур
Loading...