Віталій Кличко
Віталій Кличко 5 канал

"Мене можуть звільнити лише кияни": Кличко прокоментував своє зняття з посади голови КМДА

Читайте по-русски
Те, що відбувається, – незаконно, наголосив Кличко і додав, що Кабмін зробив крок до двовладдя, а "по суті, до прямого президентського правління"

Такими діями влада намагається позбавити людей права обирати владу. Про це заявив на брифінгу міський голова Києва Віталій Кличко.

"Уряд таки зробив крок до того, аби в Києві було двовладдя, по суті – пряме президентське правління. Про наміри урізати повноваження мера Офіс президента заявляв давно. Зокрема особливо спритним був голова ОП Андрій Богдан. Ще раз наголошую, що відбувається. Такими діями намагаються людей позбавити права обирати владу. Це неконституційно, недемократично та суперечить місцевому самоврядуванню", – наголосив Кличко.

Він також зауважив, що йдеться не лише про Кличка, а й про знищення місцевого самоврядування не тільки в Києві, а й в інших містах.

"Нагадаю, що у 2003 році Конституційний Суд чітко визначив, що головою КМДА може бути призначена тільки людина, обрана Київським міським головою киянами. Тобто людина, яку обрали мешканці столиці. Аналогічна норма є і в статті 141 Конституції України, що міський голова має очолювати виконавчий орган Київради – сьогодні це КМДА. І діючи таким чином, киян хочуть позбавити можливості обирати владу. В жодному європейському місті владу не призначають, владу обирають люди", – сказав Кличко.

Політик також зауважив: він не раз казав, що проти нього розгорнули широку кампанію з дискредитації, наприклад "брехливі сюжети на одному з загальнонаціональних каналів і надумані провадження".

Кличка можуть звільнити лише кияни, які обрали мене на виборах київським міським головою і поклали відповідальність за зміни й перетворення в місті", – наголосив Кличко.

Він також додав, що двовладдя в Києві, на його думку, не приведе ні до чого доброго для столиці, бо це буде, як два водія, які вестимуть кожен своїм курсом. 

Як повідомляв 5.UA, сьогодні Кабмін схвалив звільнення Кличка з посади голови КМДА

Зауважимо, 24 липня Офіс президента звернувся до Кабміну з проханням звільнити Віталія Кличка з посади голови КМДА. Пізніше Кличко підтвердив, що на Банковій хочуть розділити повноваження міського голови та чільника адміністрації.

У ЗМІ раніше оприлюднили інформацію, що у президентській партії розглядають двох претендентів на крісло чільника столиці. Основним серед них називали гендиректора холдингу "1+1 media" і новообраного народного депутата від "Слуги народу" Олександра Ткаченка.

Нагадаємо, 14 серпня 2019 року Кабмін Гройсмана передумав розглядати звільнення Кличка.

Попередній матеріал
В Україні адмінпослугами онлайн користуються лише 5% українців
Наступний матеріал
СБУ блокувала канал фінансування терористів "ДНР" – подробиці
Loading...