Віталій Кличко
Віталій Кличко 5 канал

Звільнення голови КМДА: чим аргументує Кабмін і що заявляє Кличко – всі подробиці

Читайте по-русски
Тепер остаточне рішення має ухвалити президент

Кабмін погодив звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Про це під час брифінгу повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук. Тепер остаточне рішення має ухвалити президент. Кличко, який залишається мером столиці до наступних виборів, назвав таке рішення уряду неконституційним. Готовий іти до суду. Подробиці в наступному сюжеті.

З кінця липня Офіс президента Володимира Зеленського домагався звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА. Попередній прем'єр відмовився виносити на розгляд Кабміну це питання. Тепер же Кличка просить піти новий.

"В Києві не припинилася корупційна практика, і в Києві досі існують групи впливу, які насправді дуже сильно, надто сильно, впливають на діяльність адміністрації, тому я думаю, що якщо підсилити пана Кличка сильним головою адміністрації, менеджером, який би протистояв корупційним схемам, то це якби дуже гарно", – заявив прем'єр Гончарук.

І в Офісі президента, і в Кабміні кажуть: Кличко – нібито не самостійна фігура. І вплив на нього має один зі столичних забудовників.

"Я дуже поважаю пана Кличка, він великий чемпіон, і людина, яка зробила дуже багато для країни, але я б із задоволенням звільнив не його, а пана Столара, наприклад, але формальної посади в цієї людини немає і тому зробити це неможливо", – сказав Гончарук.

Одразу після заяв глави уряду Віталій Кличко збирає екстрений брифінг. Обвинувачення у впливі на нього Вадима Столара відкидає.

"Щодо рішення звільнити Кличка та надалі призначити на посаду голови КМДА іншу людину, чільник міста каже: це порушення закону. І переконаний: двовладдя столиці не потрібне", – наголошує київський міський голова, голова КМДА Віталій Кличко.

"Такими діями намагаються позбавити права людей обирати владу. Це неконституційно, недемократично та суперечить місцевому самоврядуванню. Йдеться не тільки про Кличка, йдеться про знищення місцевого самоврядування", – переконаний Кличко.

Юридична колізія щодо суміщення чи несуміщення двох посад тягнеться вже багато років. У 2003 році Конституційний Суд постановив: КМДА має очолювати лише київський міський голова, тобто той, кого обрали кияни. Але 2010-го Рада внесла зміни до закону про столицю, де прямо прописали, що голову КМДА призначає президент. Одразу після того Віктор Янукович призначив Олександра Попова на цю посаду, попри те, що міським головою був Леонід Черновецький. Тоді таке рішення в адміністрації президента пояснювали тим, що призначення робили за новою нормою, за якою жодних тлумачень Конституційного Суду не було. Згодом має бути. 51 народний депутат VIII скликання звернувся до цього органу з проханням розтлумачити норми Конституції та відповідність їм вимог закону про столицю.

Мирослав Солонар, Ірина Сисак, Василь Дендін, "5 Канал"

 

 

Попередній матеріал
Геннадій Зубко в програмі "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
"Привіт від нас. Пам'ятай про смерть": ректору ТНЕУ підкинули вибухівку, він з дружиною в реанімації – репортаж
Loading...

Smart Card у дії: стало відомо, коли в Києві змінять систему оплати проїзду в громадському транспорті

Брифінг Київського міського голови Віталія Кличка щодо звільнення – відео

Кличко балотуватиметься на посаду міського голови

Зустріч із Джуліані: Кличко розповів невідомі раніше подробиці розмови з адвокатом Трампа

Кличко прокоментував свою фразу про "завтрашній день", яка вже стала мемом

"Якщо я не в "Слузі народу", це не означає, що треба порушувати закон": Кличко про конфлікт із новою владою