Україна була на межі системних проблем через рішення Конституційного Суду. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає "5 канал".
За його словами, цілу лавину загроз для Києва вдалося зупинити. Кулеба розповів, що на ситуацію позитивно вплинуло рішення про відкриття реєстру електронних декларацій. Але це були першочергові кроки.
Тепер євроспільнота очікує системніших кроків. Міністр висловив сподівання, що депутати ухвалять законопроєкти, які дозволять подолати конституційну проблему. Якщо ж розпорядження не приймуть – в Україні буде фундаментальна криза довіри з міжнародними партнерами, зазначив він.
"Коли стало відомо про зміст рішення КС, то наші партнери, які послідовно підтримують українські реформи, вони були паралізовані цим рішенням. Вони не могли повірити, що таке в принципі можливо. Якщо КС збереже можливість скасувати інші системні реформи, як це він зробив із декларуванням, то у нас буде, відверто скажу, дуже серйозна фундаментальна криза довіри", – сказав Кулеба.
Нагадаємо, що після рішення Конституційного Суду, який фактично скасував електронне декларування, Євросоюз закликав Київ негайно відновити антикорупційну структуру, бо вона є умовою для безвізового режиму та макрофінансової допомоги. Також президент повідомив, що через це рішення суду в Україну не приїде місія МВФ.
У НАЗК заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.
28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду. Згодом НАЗК за розпорядженням Кабміну знову тимчасово відкрило доступ до реєстру е-декларацій.