Софія Федина
Софія Федина 5 канал

Заява "слуг" щодо відставки суддів КСУ є демаршем проти позиції Зеленського – Федина

Читайте по-русски
Частина "слуг" вирішили шукати інший вихід, а не ґвалтувати Конституцію законопроєктом президента, вважає нардепка

Велика частина депутатів від "Слуги народу" не хочуть бути втягнутими в авантюру Зеленського із розпуском Конституційного Суду, вважає народна депутатка від "Європейської солідарності" Софія Федина. Про це вона сказала в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі".

Федина зазначила, що заява народних депутатів із закликом до суддів КСУ піти у відставку нікого ні до чого не зобов'язує, але вона свідчить про незгоду депутатів із ідеєю президента.

"Цю заяву потрібно розглядати в дещо іншому контексті: не стільки в контексті того, як на неї відреагують судді, а як демарш переважної більшості "слуг народу" проти позиції Зеленського, який нібито є неформальним лідером "слуг народу", який цих "слуг народу" привів до парламенту", – сказала Федина.

"Насправді, у нас склалася ситуація, коли президент України вирішив, що йому закон як дишло, куди повернеш – туди й вийшло. Він переламав Конституційний Суд на початку свого терміну, потім він думав, що закон взагалі йому не указ, і тут він дійшов до того, що намагався руками парламенту здійснити зґвалтування Конституції, закону і права загалом", – наголосила нардепка.

"І я тішуся з того, що велика частина "слуг народу" вирішили, що вони не хочуть бути втягнутими в цю конкретну авантюру, і вони почали шукати якийсь інший вихід, а не ґвалтувати Конституцію тим абсолютно неконституційним законопроєктом, який подав президент України", – наголосила нардепка.

За її словами, ситуація із заявою народних депутатів від "Слуги народу" демонструє Україні три речі.

"По-перше, це символізує те, що, напевне, Зеленський вже остаточно втратив свій вплив на монобільшість. Ми не можемо сказати, що він каже, а всі виконують. По-друге, ми спостерігаємо переформатування монобільшості. Зокрема, про це свідчить і поданий Разумковим законопроєкт, який підписало багато колег з монобільшості, а також представники інших фракцій", – зазначила Федина.

"По-третє, зберігається хоча б хитке, але розуміння того, що порушуючи закон неправовими методами, правову державу не збудуєш. А за кожен неправовий хід доведеться відповідати", – підсумувала вона.

Нагадаємо, народні депутати закликали піти у відставку суддів Конституційного Суду, які підтримали рішення щодо електронних декларацій. Спільну заяву з трибуни Верховної Ради озвучив нардеп від "Слуги народу" Олександр Бакумов, а підписали звернення 150 обранців із різних фракцій та груп.

Попередній матеріал
"Чорна" коронавірусна зона і карантин вихідного дня – які обмеження розглядають в уряді – сюжет
Наступний матеріал
Замість їдальні – лікарняна палата, а кисневими концентраторами користуються по черзі – в Дніпрі критична ситуація в міській лікарні
Loading...