Віталій Бала
Віталій Бала Віталій Бала / Facebook

"Буде послаблюватися позиція Зеленського": Бала про наслідки конституційної кризи в Україні

Читайте по-русски
Повноваження КСУ треба передавати до Верховного Суду, вважає Бала

У КСУ потрібно збільшити мінімальну кількість необхідних голосів для прийняття рішень, вважає директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала. Про це він сказав в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі".

За його словами, дискусії серед політиків довкола врегулювання конституційної кризи можуть призвести до низки політичних змін у країні.

"Буде послаблюватися позиція президента і, сподіваюся, не буде посилюватися позиція "ОПЗЖ" Медведчука. Думаю, що цього не відбудеться, але у будь-якому разі потрібно призупинити цю дію (рішення КСУ щодо декларування – ред.) і терміново реформувати Конституційний Суд", – сказав Бала.

На його думку, варто розглянути варіант щодо збільшення порогу прийняття рішень у КСУ: "Треба хоча б дві третини голосів суддів. У цій ситуації треба рухатися до повного переформатування КСУ не тільки з точки зору порогу, а й формування. Я вважаю, що він не має бути квотним", – наголосив експерт.

Бала зазначив, що вважає існування Конституційного Суду у країні недоречним: "Повноваження треба передавати до Верховного Суду, як це є, наприклад, у США", – вважає він.

Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

У НАЗК заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду. Згодом НАЗК за розпорядженням Кабміну знову тимчасово відкрило доступ до реєстру е-декларацій.

Попередній матеріал
Рада посилила відповідальність за неправдиві повідомлення про замінування
Наступний матеріал
Трамп оголосив себе переможцем виборів – підрахунок голосів у США триває, лідирує Байден
Loading...