Конституційний Суд України
Конституційний Суд України Новинарня

КСУ скасував відповідальність за недостовірне декларування – офіційно

  Читайте по-русски
  Рішення Конституційного Суду остаточне і не може бути оскарженим

  Тепер офіційно: Конституційний Суд України оприлюднив ухвалу, якою скасував відповідальність за недостовірне декларування. Неконституційною визнали і низку положень щодо запобігання корупції.

  Серед них – контроль і перевірка декларацій, зберігання та оприлюднення цих документів, моніторинг способу життя декларантів. Суд скасував і право Національного агентства з питань запобігання корупції складати адміністративні протоколи за порушення щодо декларування.

  Рішення Конституційного Суду остаточне і не може бути оскарженим. Президент Володимир Зеленський вже заявив, що "спробує повернути електронне декларування", навіть якщо його заборонить Конституційний суд.

  Про рішення конституційного суду щодо часткового визнання неконституційною антикорупційну реформу стало відомо напередодні від низки ЗМІ. Рішення ухвалювали у закритому режимі за поданням 47 народних депутатів. Зокрема, обранців від проросійської "Опозиційної платформи – за життя" та "За майбутнє".

  У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" – у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

  Попередній матеріал
  Електронні документи відтепер не потрібно буде дублювати паперовими – постанова Кабміну
  Наступний матеріал
  Уряд додатково виділив 2 млрд грн із COVID-фонду на доплати Нацполіції
  Loading...