Неконституційною антикорупційну реформу частково визнав Конституційний Суд України. Про це повідомляє одразу кілька агенцій та видань, посилаючись на джерела в суді. Серед таких "Укрінформ", "Інтерфакс-Україна" та "РБК-Україна".
Феміда начебто визнала не відповідними Основному закону окремі положення документа. Рішення ухвалили у вівторок, 27 жовтня, на закритому засіданні.
Зазначається, що КСУ визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу України та відповідні контрольні повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Ця стаття запроваджувала кримінальну відповідальність чиновників і суддів за недостовірне декларування майна.
Як пише в Telegram-каналі екснардеп Сергій Лещенко, суд ухвалив рішення за клопотанням депутатів від "Опозиційної платформи – за життя" та групи "За майбутнє".
"Проєкт роздали вранці і за нього вже проголосували. Такого не було навіть за Януковича. Проти виступили лише четверо суддів: Лемак, Первомайський, Колесник і Головатий", – зазначив він.
Як передає "Укрінформ", водночас саме зобов'язання декларувати майно – суд визнав конституційним.
Довідка. Стаття 366-1 ККУ передбачає відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Нагадаємо, 47 нардепів, більшість з яких від "ОПЗЖ", звернулися до Конституційного Суду, аби визнати неконституційним окремі норми українського законодавства. Зокрема, щодо закону про запобігання корупції, про прокуратуру, НАБУ та Державне бюро розслідувань.
Серед норм, які вони хотіли б скасувати, – обов'язок декларувати своїх співмешканців, дітей, які живуть окремо, та транспортні засоби. А ще нардепи запропонували забрати в НАЗК повноваження щодо моніторингу способу життя декларантів. А також – скасувати кримінальну відповідальність за умисне недостовірне декларування або ухиляння від нього.