Яким майном володіють високопосадовці, знову можна дізнатися з реєстру декларацій. За кілька годин після засідання РНБО його відкрили для публічного доступу. Про це розпорядився Зеленський під час екстреної наради Радбезу, передає "5 канал".
Уряд зобов'язав НАЗК це зробити. Верховній Раді гарант доручив розробити законопроєкт, яким відновить доброчесність конституційного судочинства в Україні. А зібрали Радбез після того, як у Євросоюзі недвозначно натякнули, що Україну можуть позбавити безвізу за скасування антикорупційних законів. На засіданні Зеленський заявив, що судді діяли в інтересах осіб, які хочуть дестабілізувати ситуацію у країні.
"Справа не тільки в цьому рішенні, а й загалом у цілеспрямованих діях певних осіб на підрив суспільного договору в Україні та на створення реальної загрози національній безпеці та обороні нашої держави. Ми повинні не допустити ані того, що цю проблему почне вирішувати вулиця на свій розсуд, ані того, що це або якесь інше рішення Конституційного Суду буде використане ворогами України для дискредитації нашої країни за кордоном", – зазначив президент Володимир Зеленський.
Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування.
У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.
28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду.
Варто зауважити, посли країн "Великої сімки" висловили стривоженість щодо такого рішення.