Верховна Рада не зможе сьогодні розглянути законопроєкт спікера парламенту Дмитра Разумкова і 100 інших парламентарів, який відновлює скасовані Конституційним Судом пункти антикорупційного законодавства. Про це інформує "Лівий берег".
Учора профільний комітет рекомендував ухвалити цей закон за основу і в цілому, нагадав Разумков.
Разумков повідомив, що "слуга" Дубінський вніс альтернативний законопроєкт: "Але з незрозумілої причини вчора після того, як була досягнута позиція, що він розглядається в залі сьогодні, після того, як профільний комітет його розглянув і рекомендував прийняти за основу і в цілому, один із наших колег – Олександр Дубінський – вніс альтернативний законопроєкт. Я не буду коментувати цю дію, але ви знаєте, що Верховна Рада не порушує закону, ми сьогодні не можемо розглянути закон, бо немає висновку комітету".
Разумков додав, що його проєкт разом із проєктом Дубінського розглянуть наступного пленарного тижня.
Як відомо, законопроєкт Разумкова не передбачає розпуску складу суддів КС. Закон відновлює дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу". Проєкт має тільки одну статтю, яка затверджує відновлення дії пунктів закону "Про запобігання корупції" – це, зокрема, регулювання діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та механізму перевірки декларацій чиновників. Також проєкт закону пропонує відновити статтю 366-1 КК про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Цей документ є альтернативним до законопроєкту президента Володимира Зеленського, в якому не тільки повертається попереднє антикорупційне законодавство, а й передбачається розпуск Конституційного Суду.
Як повідомляв 5.UA, раніше п'ятий президент Петро Порошенко заявив, що Зеленський намагається використати конституційну кризу для того, щоб сформувати лояльний для себе Конституційний Суд.
Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування.
У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.
28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду. Згодом НАЗК за розпорядженням Кабміну знову тимчасово відкрило доступ до реєстру е-декларацій.