Іванна Климпуш-Цинцадзе
Іванна Климпуш-Цинцадзе Facebook / За Чай.com

"У "формулі", погодженій Україною, немає ніяких зобов'язань Російської Федерації" – Клипмуш-Цинцадзе

Читайте по-русски
Треба наполягати на розмові президента із суспільством, короткий брифінг не дав відповідей на всі запитання

Формулою Путіна чи формулою Путіна-Зеленського називає нинішнє погодження "плану Штайнмаєра" депутат від "ЄС" Іванна Клипмуш-Цинцадзе. Таке визначення вона дала в ефірі "5 каналу", наголосивши, що попередні намагання запровадити "формулу" були зупинені Україною ще три роки тому.

"Всі намагання запропонувати цю "формулу" (Штайнмаєра – ред.) ще в 2016 році були зупинені українською стороною. Як на мене, то пан Штайнмаєр сам відмовився від цієї пропозиції, і сьогодні мені видається, що це "формула Путіна" чи "формула Путіна-Зеленського", – сказала нардепка.

На підтвердження думки вона додала: "Справді, ми цю інформацію почули насамперед із російських джерел і з того, що сказав президент Зеленський. Як ми розуміємо, це була передумова проведення зустрічі в "нормандському форматі".

Проте, за словами Климпуш-Цинцадзе, ця передумова мала би бути домовлювана у найостанніший момент, після отримання гарантії безпекового, гуманітарного компонентів, гарантії забезпечення цілісності кордону між Україною та РФ: "Тільки після цього можна взагалі говорити про останню – політичну частину врегулювання".

"Як на мене, зараз команда президента поставила віз попереду коня, і в такий спосіб пропонує якийсь міфічний мир, і буде на якихось російських умовах домовлятися про цей мир", – переконана депутатка.

Вона додала: "Насторожує, що в цій "формулі", яка погоджена зараз Україною, за словами президента Зеленського, немає ніяких зобов’язань Російської Федерації. В принципі, вимоги тільки до України. Поза тим, там стоїть якась особлива думка якихось представників так званих "республік". І це теж є новела цієї погодженої формули".

Інформація, озвучена Зеленським щодо погодження "формули", наводить на думку, що це початок капітуляції України перед РФ, вважає Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, необхідно наполягати на цивілізованій розмові президента із суспільством, адже розмова, яка була проведена під час короткого брифінгу, не дала відповідей на всі запитання, які цікавлять суспільство і народних депутатів як представників цього суспільства.

Є ризик, що з підписанням "формули" Україна втратить свій проєвропейський вектор і навіть ризикує збереженням державності, застерегла депутатка.

"Якщо ми створимо на території України якийсь анклав РФ чи анклав, який курується РФ, і матиме де-факто якусь автономію, тоді на європейській та євроатлантичній інтеграції України можна буде поставити хрест. Крім того, тоді можна буде поставити хрест на українській державності. І це має непокоїти найбільше", – підсумувала вона.

Повний запис розмови дивіться тут:

Нагадаємо, 1 жовтня під час брифінгу президент Зеленський анонсував розведення військ у Петрівському та Золотому та повідомив про погодження "формули Штайнмаєра".

Попередній матеріал
Розстріли на Інститутській: ексглава МВС Захарченко не з'явився на допит в російський суд
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – завершено
Loading...

"Слуга народу" самовільно переглянула кількість нардепів у комітетах Ради – Климпуш-Цинцадзе

Що міжнародні партнери говорять про політику команди Зеленського off the record – Климпуш-Цинцадзе розповіла

Іванна Климпуш-Цинцадзе в програмі "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

Перейменування Адміністрації на Офіс не має спричиняти ухиляння від електронного декларування – Климпуш-Цинцадзе

Учасники "Ігор Нескорених" – це частина великої команди "Україна" і на полі бою, і в спортивних змаганнях – Климпуш-Цинцадзе

"Продемонстрували зневагу до України", – Климпуш-Цинцадзе про приїзд на Закарпаття делегацій із Угорщини