Україна — Росія
Україна — Росія Depositphotos

Климпуш-Цинцадзе про звільнення Цемаха: "Йдеться про нехтування національними інтересами України"

Читайте по-русски
Українська влада, на думку Климпуш-Цинцадзе, таким чином віддає головні козирі у можливості тиску на Російську Федерацію

В ефірі "5 каналу" голова комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе прокоментувала звільнення з-під варти фігуранта справи про збиття MH17 Володимира Цемаха.

"Почнемо з того, що наші моряки мали б бути повернуті в Україну без будь-якого обміну. Безумовно і негайно, як це було визначено Міжнародним трибуналом з морського права у Гамбурзі. Цього не відбулося. І ми розуміємо, що чинна українська влада взяла на себе відповідальність в якийсь інший спосіб повернути моряків і ще кількох бранців Кремля в якийсь інший спосіб через обмін. Зараз ми бачимо, що Росія дуже високо підняла свої ставки, щоби повернути росіян", – сказала політик.

Вона також зауважила, що меседжі про обмін здебільшого лунають з російського медіапростору, хоча було б правильно, якби саме українська влада інформувала, що саме відбувається.

"Ми бачимо, що йде обмін і бачимо, що під особисте зобов’язання випускається людина, яка є ключовим і єдиним свідком, який може дати покази щодо ролі РФ щодо збиття "боїнга". Ми розуміємо, що це дуже велике зацікавлення РФ в тому, щоб цю людину в якийсь спосіб повернути…. Тому ми маємо всі підстави вважати, що йдеться про нехтування національними, державними інтересами України і віддавання, як на мене головних козирів у можливості тиску на Російську Федерацію задля отакого швидкого нібито отриманого результату", – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

Вона також додала: "Очевидно, що для нам надзвичайно важливий кожен бранець Кремля. Тільки я хочу запитати, чи цим обміном не завершиться можливість повернути всіх інших додому, які залишаться в цей час на теренах Російськї Федерації і підконтрольних окупованих територій".

Дивіться також повне відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, 5 вересня судді Апеляційного суду міста Києва відпустили Цемаха під особисте зобов'язання. Прокуратура вимагала залишити підозрюваного під арештом, заявляючи, що він може втекти.

Довідка. Цемах керував так званою "протиповітряною обороною" в районі, де збили літак "Малайзійських авіаліній". Як припускають, Цемах є серед осіб, яких Росія хоче бачити у списку для обміну ув'язненими з Україною.

Попередній матеріал
Десантно-штурмова бригада Миколаєва демонструвала шоу з елементами стрільби та рукопашного бою – сюжет
Наступний матеріал
"Зеленський уже помилував усіх засуджених з обмінного списку" – адвокат росіян
Loading...