З'їзд партії 'Слуга народу'
З'їзд партії 'Слуга народу' фото Макс Левін

"Слуга народу" самовільно переглянула кількість нардепів у комітетах Ради – Климпуш-Цинцадзе

  Читайте по-русски
  Ірина Геращенко підтвердила, що політсила урізала кількість осіб у комітеті – на користь "культової для них діджиталізації"

  Віцепрем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що президентська партія "Слуга народу" на свій розсуд регулює кількість нардепів у комітетах Верховної Ради IX скликання – всупереч рішенню підготовчої групи. Про це вона повідомила у Facebook.

  "Знехтувавши спільним рішенням щодо граничного розміру комітетів, яке було досягнуте на першому засіданні підготовчої групи минулого тижня (від 7 до 31 депутата), керівництво монобільшості вирішило, що, наприклад, у комітеті з євроінтерації має бути НЕ БІЛЬШЕ, ніж сім (!) людей, водночас у комітеті, що опікуватиметься цифровою трансформацією, має працювати 20 депутатів", – написала Климпуш-Цинцадзе.

  Вона вважає такі дії політсили порушенням основ демократії та етики, а також ігноруванням "підтверджених новими керівниками пріоритетів".

  "Чергове "нововведення" від партії, яка вже за тиждень займе більшість депутатських крісел у Верховній Раді, а також у її президії та комітетах. Успіх на виборах та бажання повної та беззаперечної влади приводять до все нових і нових несподіваних "ініціатив", – зазначила урядовець.

  І нагадала, що саме від профільного комітету залежить, наскільки швидко та якісно нова Рада розглядатиме євроінтеграційні законопроекти.

  У свою чергу, перша заступниця спікера парламенту Ірина Геращенко в себе на Facebook підтвердила інформацію, що "Слуга народу" урізала кількість осіб у комітетах щодо євроінтеграції та свободи слова – на користь "культової для них діджиталізації".

  "СН чомусь самотужки встановили кількість членів комітетів, на давши нам права вибору. У пріоритеті – культова для них діджиталізація, цифрові технології. Там чомусь має бути 20 депутатів. В ізгоях – комітети євроінтеграції та свободи слова. На думку "слуг" там має працювати по 7 депутатів. Ну, і багато інших незрозумілих моментів. Звичайно, депутати можуть бути Слугами, але точно не кріпаками", – написала Геращенко.

  Вона також вказала на невеликий розмір комітету соціальної політики та захисту прав ветеранів: "Коли СН ліквідовували комітет ветеранів, то розповідали, що цими питаннями займеться мега-об'єднаний комітет соцполітики. Так ось, у соцкомітеті теж визначено 10 депутатів".

  Попередній матеріал
  Спека набирає обертів: прогноз на 21 серпня
  Наступний матеріал
  "Забіг у вишиванках" – найяскравіша спортивна подія до Дня Незалежності України