Засідання Підготовчої депутатської групи
Засідання Підготовчої депутатської групи 5 канал

Мовні сварки та розподіл комітетів: як нардепи готуються до початку роботи Верховної Ради

Читайте по-русски
Наразі працюють дві підгрупи. Одна займається організацією урочистого засідання, друга – має визначити назви та кількісний склад комітетів

Уже встигли посваритися. Під час чергового засідання Підготовчої депутатської групи сталися кілька суперечок між представниками політичних партій. Йшлося про мовний закон. Слухала засідання і кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Підготовча депутатська група зібралася вже вдруге, до її складу входять 17 депутатів від "Слуги народу", троє від "Опозиційної платформи – За життя", по двоє від "Європейської солідарності" та "Батьківщини", а також один від "Голосу".

На початку засідання розгорівся конфлікт на мовному ґрунті. Коли депутат від "ОПЗЖ" Вадим Рабінович почав свій виступ російською мовою, Ірина Геращенко від "ЄС" нагадала про вимогу регламенту спілкуватися державною мовою. Її також підтримав головуючий підготовчої групи Дмитро Разумков.

Подробиці дивіться у окремому матеріалі: Нардепи мають розмовляти українською: між Рабіновичем і Геращенко сталася перепалка через мову

Наразі у Верховній Раді працюють дві підгрупи. Одна займається організацією урочистого засідання, яке має відбутися 29 серпня – мають підготувати списки запрошених та узгодити розташування новообраних нардепів у залі.

Друга – повинна визначити назви та кількісний склад комітетів у Верховній Раді. Партія "Слуга народу" пропонує застосувати квотний принцип, оскільки вони обійняли 3/5 місць у парламенті, то претендують на таку ж кількість керівних посад у комітетах ВР. Також хочуть скоротити загальну кількість комітетів.

Раніше вже узгодили, що із 27 у новій Раді залишаться лише 22 комітети. Більшість політичних сил підтримали це рішення. Проте виникли гарячі дискусії через намагання приєднати комітет у справах ветеранів – до комітету соціальної політики. Таке рішення засудила велика кількість політиків, волонтерів й активістів.

Пряма мова опозиційних лідерів щодо цього питання – дивіться у відео.

Подробиці дивіться у сюжеті журналістки "5-го каналу" Лесі Головатої:

 

Попередній матеріал
Прес-конференція МОН і МОЗ на тему: "Чи будуть дітей без щеплень пускати до шкіл і садочків" – відео
Наступний матеріал
Діряві дахи та розбиті шибки: на Буковині випав град завбільшки з куряче яйце
Loading...