Понад 30 "НЕкумів": як Зеленський оточив себе "кварталівцями" і чому скаржиться на кадровий голод

Зеленський і "кварталівці" 5 канал / Час. Підсумки тижня
Комітет виборців порахував, що зо три десятки "кварталівців" нині працевлаштовані на керівних посадах

За рік наше з вами життя дуже змінилося, правда? Особливо в карантинні місяці. А в нього останні 365 днів змінилися до невпізнаваності. Маю на увазі президента України.

Понад три години ми слухали Володимира Зеленського на прес-конференції до річниці його інавгурації. З несподіваного – він визнав, що не проти другого терміну. Підмітив, що від свого попередника відрізняється фізіологічно. Каже, що визнає свої помилки, імпровізує і досі ображається на критику.

Якщо пригадати Зеленського-кандидата, то він здебільшого співчував українцям, що приваблювало виборця. Але нині, рік потому, є відчуття, що його риторика змінилася. Бо тепер він має не лише розділити біль, поспівчувати, а й пояснити українцеві чому так. І що він уже зробив, щоб вилікувати. Він і його команда. Яку спочатку він називав командою мрії.

Рік потому – мрії розвіялися. І Зеленський визнав: у країні кадровий голод. Показовим стало запрошення прямісінько на прес-конференції журналіста "Української правди" на роботу в Офіс президента. Здавалося б, такий собі жартівливий експромт. А якщо уявити, що й команда набиралася саме таким експромтом, то стає не до жартів.

Комітет виборців порахував, що зо три десятки кварталівців працевлаштовані нині на керівних посадах. Так, вони не куми. І тут Зеленському не дорікнеш. Кумівства немає. Є кварталівство. І результати їхньої діяльності ми бачимо. І ще побачимо. Бо скоро ж місцеві вибори, там теж "свої" люди потрібні. Далі – журналіст Олена Соловйова розповість.

 

"Кому подобається, коли президент призначає на посаду свого кума чи армійського друга? Чому так відбувається вже 28 років", – так говорив у лютому 2019 року Володимир Зеленський, тоді ще кандидат у президенти України.

Журналіст "5 каналу" Олена Соловйова каже: "Моя подруга дитинства – дуже надійна людина. Сусідка по квартирі зі студентських часів, юристка. А друг мого друга смішно жартує. Цікаво, яким було б їхнє життя, якби це були не мої знайомі, а, скажімо, Володимира Зеленського?"

Чому "Лисий" досі без посади?" Про головну кузню державних кадрів "95-й квартал" навряд чи тепер жартують у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення.

"Призначити РУДЕНКО Тетяну Сергіївну членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Президент України В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ. 12 травня 2020 року", – йдеться в нещодавньому указі.

Тетяна Руденко, а до цього прес-секретарка студії "Квартал 95", ще й сестра "Слуги народу" Ольги Руденко. Та колишня менеджерка з маркетингу "Кварталу". Провести ревізію кадрів, що за рік прийшли до влади зі сценічного минулого президента, взялися в Комітеті виборців. Та збилися з ліку.

Тетяна Руденко
Тетяна Руденко5 канал / Час. Підсумки тижня

Голова КВУ Олексій Кошель каже: "Ми нарахували понад 30 призначень із середовища "95 Кварталу" або людей, які були тісно пов'язані – бізнес-стосунки або дружні стосунки. Але цифра, реально, значно більша".

Головні друзі Банкової. Перший помічник президента Сергій Шефір. Він же – співвласник "Студії квартал 95" і продюсер серіалу "Слуга народу". Виконавчий продюсер "Студії квартал 95" Сергій Трофімов ось майже рік як перший заступник голови Офісу президента. Інший заступник – сценарист "Слуги народу" Юрій Костюк.

Сергій Шефір
Сергій Шефір5 канал / Час. Підсумки тижня

Катерина Пітєніна, головна редакторка порталу "Слово і діло", каже: "Є запитання до тієї передвиборчої риторики, що "от нащо ви працюєте з кумами, от ми не будемо приводити кумів", власне, оце є неправильним і популістським".

Екскерівник "Студії квартал 95" Іван Баканов за рік на посаді найбільше запам'ятався необережним висловлюванням президента: "Ща позвоню Баканову по поводу этого черта!" 

На прес-конференції Володимир Зеленський сказав: "Може, з точки зору професійності і досвіду чогось не вистачає Баканову, але за цей рік він показав, такого чесного голови СБУ в Україні не було".

А от голова Комітету виборців України Олексій Кошель наголошує: "Вони можуть бути чудовими хлопцями і прекрасними людьми, але не можна так з розмовного жанру одразу, без жодного досвіду, без підготовки, займатися питаннями національної безпеки і тим паче влазити в питання війни з Російською Федерацією".

Після призначення керівника "Квартал-Концерт" нардепа Максима Ткаченка та креативного продюсера "Кварталу" коміка Сергія Сивоха радниками секретаря РНБО було не до сміху.

Допрацювався до презентації Національної платформи примирення. Великий план реінтеграції Донбасу без жодної конкретики. "Позбутися страху, говорити правду" – такі кроки озвучує команда проєкту у березні. Мовляв, професійні конфліктологи з усім впораються.

Спитали з Сергія Сивоха й активісти Нацкорпусу: "Гинуть українці, продовжують гинути, домовленості не виконуються, а ви – клоун. Ви виходите і кажете: "Давайте поговоримо".

Натиску суспільної незгоди "Платформа" не витримує. Радники йдуть у відставку.

Сергій Сівохо
Сергій Сівохо5 канал / Час. Підсумки тижня

А ось питань до призначень в органах безпеки не меншає. Як от до Олексія Пашкова, що очолив департамент розвідки ГУР Міноборони. На прес-марафоні президент про кар'єру чоловіка головної бухгалтерки "Кварталу" говорити не схотів.

"Ви будете і далі призначати на посади родичів та однокласників "Кварталу"? – Кого з родичів я призначив? Назвіть одне прізвище. Не зі своїх – ні! Прізвище! – Чоловік головної бухгалтерки "Кварталу"... – Прізвище мого родича! – Я не про вашого, родичі однокласників... – Дякую за бліц", – сказав тоді президент.

Подруга головної актриси "Кварталу" Олени Кравець – Юлія Мецгер за квотою президента йде в Наглядову раду "ПриватБанку". Колишній директор команди КВН "Збірна України" Сергій Борзов очолює Державне управління справами.

А Зеленський на прес-конференції говорить: "У нас кадровий голод в країні. Я не можу знайти зараз гарного міністра культури. Ми разом з прем'єр-міністром шукаємо, ми зверталися до нашої культурної спільноти, багатьох людей, казали: дайте".

Не питали, коли призначали голову Держкіно. Кандидатка, за яку вболівала кіноспільнота, продюсерка Одеського кінофестивалю Юлія Сінькевич пройшла всі етапи конкурсу, але балів від комісії не добрала. Конкурс провели з другої спроби.

Колишня податківиця та заступниця голови Запорізької ОДА з аграрних питань. На конкурсі нова чільниця Держкіно Марина Кудерчук вагомим досвідом у кінематографі похвалитися не змогла. А от у соцмережах хизувалася світлинами із Зеленським.

Марина Кудерчук і Володимир Зеленський
Марина Кудерчук і Володимир Зеленський5 канал / Час. Підсумки тижня

Нинішня голова національного агентства з питань кіно Марина Кудерчук говорить: "Дуже прошу скептиків судити про мене і мою роботу за результатами, які, сподіваюся, всі побачать найближчим часом".

Про результати Марина Кудерчук із "Підсумками" поговорити часу не знайшла. А от кіноспільноті вже є чим дорікнути.

Голова Держкіно України (2014-2019) Пилип Іллєнко говорить: "Було скорочено істотно і необґрунтовано витрати на культуру в цілому і кінематограф зокрема, і тут роль Держкіно в боротьбі за те, щоби хоч щось зберегти, була не основна".

А гендиректор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко каже: "Ні виробництво, ні розповсюдження, ні проведення заходів, ні фінансування "Довженко-Центру" не здійснюється з січня місяця. От вам і демонстрація ефективності роботи нового керівництва Держкіно, яке від свого призначення в лютому досі не спромоглося затвердити паспорти бюджетних програм".

Куди жвавіше справи у Верховній Раді. "Слуга народу" Олександр Кабанов – сценарист "Кварталу". Та найяскравіший делегат – актор Юрій Корявченков, він же Юзік – після "касетного скандалу" в Кривому Розі на очі журналістам не трапляється.

Юрій Корявченков
Юрій Корявченков5 канал / Час. Підсумки тижня

Під куполом же гумористів повно. Професійних – понад півтора десятки, підрахували в Комітеті виборців. Зокрема, юрист Олександр Качура, що захищав у судах серіал "Свати" та керівник студії "Мамахохотала" Роман Грищук.

Нардеп від "Слуги народу" Роман Грищук каже: "Те, що мене туди включили, це для мене було дуже смішно, бо ми конкуренти були з "Кварталом".

"Слуга" Роман Грищук
"Слуга" Роман Грищук5 канал / Час. Підсумки тижня

"Любі друзі" Ющенка, "Сім'я" Януковича та бізнес-партнери, якими дорікали Порошенку. "Кумівство" – давня традиція українських президентів, з яких любив посміятися Зеленський-гуморист. А от Зеленський-президент кадрову політику будує не на жарт.

Олена Соловйова, Ірина Сисак та Валентин Стрєльцов, "Час.Підсумки тижня"

Попередній матеріал
"Обладнання армійцям скидали на парашутах": як волонтери "вимітали" із ЗСУ військовий мотлох часів СРСР – "Таємниці війни"
Наступний матеріал
Подвійне громадянство: нормальна практика чи легалізація російських паспортів в ОРДЛО
Loading...