Роман Лозинський
Роман Лозинський 5 канал

Початок конституційної кризи був узгоджений з Офісом президента – депутат

Читайте по-русски
На думку депутата від парламентської фракції "Голос", Зеленський не розв'язує конституційну кризу, а просто встановлює контроль над КСУ

Офіс президента і сам президент Володимир Зеленський не розв'язують конституційну кризу, замість цього вони намагаються встановити контроль над Конституційним Судом. Таку думку в ефірі ток-шоу "Політклуб з Віталієм Портниковим" на "5 каналі" висловив народний депутат від фракції "Голос" Роман Лозинський.

"Не владнати проблему, не змінити суддів для перезавантаження суду, а просто встановити там контроль. Якщо Конституція є фундаментом і основою, на якій будується все інше в нашій державі, то Конституційний Суд – це група людей, які мають стежити, щоб цей фундамент не тріщав, робити постійний аудит, аналіз і за цим стежити. А Зеленський пропонує одномоментно зняти цих людей, які мали б стежити за міцністю фундаменту", – розповів він.

Депутат зауважив, що найперше, що треба було б зробити для врегулювання конституційної кризи, – це змінити принцип відбору суддів.

"Нам потрібен прозорий і єдиний конкурс, а також поетапне оновлення Конституційного Суду. Аби там з'явилися моральні авторитети, до яких не буде жодного питання. А Зеленський пропонує зняти всіх в неконституційний спосіб. Тобто до нас прийшов такий чарівник і сказав: "У нас чергове просте рішення. Ми знайшли шпарини в законодавстві, знімемо Тупицького, знімемо всіх суддів, а потім розберемось". Це так не працює", – пояснив Лозинський.

За словами політика, зараз Зеленський намагається замінити суддів Януковича на суддів Портнова і Венедіктової, і це в жодному разі не владнає конституційної кризи.

"Ми в кінці жовтня 2020 року зробили подання в ДБР. За цим поданням відкрили справу щодо Тупицького, щодо захоплення державної влади. Чому це не робить президентська сила, монобільшість, – незрозуміло. Але є очевидним те, що ці всі діяння і початок конституційної кризи були узгоджені з Офісом президента. Саме тому вони надто гострих кроків щодо самого суду не роблять, кризу не вирішують, а встановлюють свій контроль над судом", – сказав депутат.

На думку Романа Лозинського, це не владнає проблему і Зеленський тільки поглиблює цю кризу.

Нагадаємо, раніше представниця Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря заявила, що якщо Конституційний Суд відмовиться виконувати указ президента і надалі наполягатиме, що відсторонений Олександр Тупицький є чинним головою КСУ, то порушникам закону загрожуватиме кримінальна відповідальність.

 

Попередній матеріал
Квіти та хвилина мовчання: як на Донеччині відзначили день Соборності
Наступний матеріал
Юрист про відсторонення Тупицького: це чи не єдина правильна дія громадянина Зеленського на посаді
Loading...

Новий президент США: що зміниться для України – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова

Комітет ВР: Тупицький на посаді голови КСУ загрожує національній безпеці

Відстороненого голову КСУ Тупицького знову не пустили на роботу – включення з-під суду

Голова КСУ не визнає підозру від ДБР – але готовий отримати її від Венедіктової

ДБР оголосило підозру голові КСУ Тупицькому

Співробітники УДО не пропускають Тупицького на територію КСУ – що відомо