Олександр Тупицький
Олександр Тупицький ccu.gov.ua

Якщо КСУ відмовиться відстороняти Тупицького – суддям загрожує кримінальна відповідальність

Читайте по-русски
Попередження озвучила представниця Верховної Ради в Конституційному Суді

Якщо Конституційний Суд відмовиться виконувати указ президента Володимира Зеленського і надалі наполягатиме, що відсторонений Олександр Тупицький є чинним головою КСУ – порушникам закону загрожує кримінальна відповідальність.

Про це в коментарі "5 каналу" заявила представниця Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря.

За її словами, заява КСУ, оприлюднена після суддівських зборів, не має юридичної сили. А указ президента залишається чинним – доки не буде визнаний неконституційним. А отже, Тупицький має бути відсторонений на два місяці.

"Якщо указ не виконується – це може бути кримінальна відповідальність", – наголосила Совгиря.

Інший варіант – відсторонення Тупицького через дисциплінарний проступок. Таку скаргу вже подали до КСУ. Однак до етичної комісії, яка отримала цю скаргу, входить і сам Тупицький. А це прямий конфлікт інтересів, каже представниця ВР у суді.

Нагадаємо, голові Конституційного Суду закидають участь в оборудках щодо незаконної приватизації "Зуївського енергомеханічного заводу" на Донеччині. Мовиться про період від 2006-го до 2010 року, коли Тупицький працював районним суддею в Донецьку. На вручення підозри судочинець не з'явився в Офіс генпрокурора, тому документ надіслали поштою. Наприкінці грудня 2020-го президент Володимир Зеленський своїм указом відсторонив голову КСУ від посади строком на два місяці.

Попередній матеріал
Митрополит Епіфаній привітав вірян з річницею надання Томосу – відео
Наступний матеріал
З кисневими апаратами на вихід: чому волонтерів виселяють з орендованого приміщення
Loading...