Конституційний Суд
Конституційний Суд ccu.gov.ua

КСУ видав нову заяву щодо указу Зеленського про відсторонення Тупицького

Читайте по-русски
Судді посилаються на Конституцію України та власну недоторканність

У вівторок, 5 січня, Конституційний Суд України провів збори суддів, на яких розглянув ситуацію щодо відсторонення президентом Володимиром Зеленським голови КСУ Олександра Тупицького. За результатами зборів було прийнято заяву.

У ній КСУ наголошує на власній незалежності і недоторканності, а також закликає всі органи державної влади дотримуватися Конституції України і не втручатися в роботу суду.

"Збори суддів КСУ звертають увагу на неприпустимість недодержання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції України, що може призвести до блокування роботи Конституційного Суду України, яке унеможливить здійснення конституційного контролю з метою забезпечення верховенства Конституції України, утвердження прав і свобод людини", – йдеться в заяві Конституційного Суду.

Повний текст заяви читайте нижче: 

Крім того, Конституційний Суд оприлюднив науковий висновок щодо відсторонення від посади судді КСУ у кримінальному провадженні, підготовлений членами Науково-консультативної ради органу.

Нагадаємо, голові Конституційного Суду закидають участь в оборудках щодо незаконної приватизації "Зуївського енергомеханічного заводу" на Донеччині. Мовиться про період від 2006-го до 2010 року, коли Тупицький працював районним суддею в Донецьку. На вручення підозри судочинець не з'явився в Офіс генпрокурора, тому документ надіслали поштою. Наприкінці грудня 2020-го президент Володимир Зеленський своїм указом відсторонив голову КСУ від посади строком на два місяці.

Попередній матеріал
Старовинне ремесло через століття і тисячі кілометрів – дивіться документальне кіно "Ткацький шлях"
Наступний матеріал
Убивство Шеремета: поліція готова їхати до білоруського ексспецназівця, який опублікував запис
Loading...