Федір Веніславський
Федір Веніславський 24tv.ua

Тупицький не може скликати спецзасідання КСУ – представник президента в Конституційному Суді

Читайте по-русски
Таку постанову президента Веніславський пояснив необхідністю встановлення істини

Олександр Тупицький не може скликати спеціальне засідання Конституційного Суду. Про це повідомив представник президента в КСУ Федір Веніславський, передає "5 канал".

Відповідно до закону про Конституційний Суд, спеціальне пленарне засідання скликає або чільник КСУ, або особа, що виконує його обов'язки. А Олександр Тупицький був відсторонений рішенням президента від своєї посади на два місяці. 

Крім цього, Веніславський пояснив таку постанову Володимира Зеленського як "фактично вимушений крок, зроблений президентом України з метою встановлення істини під час досудового розслідування кримінальної справи". 

Він додав, що відмова Конституційного Суду відсторонити Тупицького, яка була оприлюднена сьогодні на офіційному сайті установи, не матиме жодних наслідків через те, що юридичний департамент не має повноважень для таких роз'яснень. 

Тимчасово відстороненому голові Конституційного Суду Олександру Тупицькому закидають участь в оборудках навколо незаконної приватизації "Зуєвського енергомеханічного заводу" на Донеччині.

Нагадаємо, учора Зеленський своїм указом відсторонив голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці. Раніше Зеленський скликав засідання РНБО через відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького. А в КСУ відмовилися відсторонити від посади голову суду Олександра Тупицького та нагадали президенту Зеленському, що за втручання в роботу судового органу – йому загрожує кримінальна відповідальність.

Попередній матеріал
У 2021 році українська армія отримає ракетні комплекси "Нептун"
Наступний матеріал
Кулеба пояснив, чому загальмувався законопроєкт про подвійне громадянство
Loading...

У КСУ відреагували на рішення Зеленського відсторонити Тупицького

Не прийшов через поважну причину – у КСУ відреагували на неявку голови суду до Офісу генпрокурора

Зеленського просять відсторонити скандального главу КСУ Тупицького з посади судді – подробиці

НАБУ закрило ще 6 проваджень щодо умисного декларування недостовірної інформації

Голова Конституційного Суду Тупицький не прийшов до Офісу генпрокурорки

Голову КСУ Тупицького викликали до Офісу генпрокурора – включення