Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба Дмитро Кулеба / Facebook

Кулеба пояснив, чому загальмувався законопроєкт про подвійне громадянство

  Читайте по-русски
  Очільник МЗС вважає, що єдиним винятком у питанні подвійного громадянства має бути держава-агресор

  Закон про подвійне громадянство потрібен Україні для збереження зв'язків з діаспорою, але для Росії така можливість має бути повністю виключена. Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю ТСН.

  "Україні потрібне подвійне громадянство, щоб зберегти зв’язок із мільйонами українців, які виїхали і розпочали нове життя в інших країнах. Якщо ми вже не можемо втримати їх географічно в Україні, давайте тоді втримаємо їх ментально та юридично в нашому українському просторі. Безумовно, не може йтися ні про яке подвійне громадянство з державою-агресором. Це табу. Це закрита тема. І це має бути чітко капслоком у законі прописано", – наголосив міністр.

  Водночас Кулеба вважає, що для отримання подвійного громадянства мають існувати серйозні фільтри, але воно дає можливість зберегти українську ідентичність у світі і скористатись можливостями закордонних українців для розвитку країни.

  "Якщо ми цього не зробимо, то втратимо всіх цих людей, цей потенціал. Я бачив конкретні приклади у тій же Франції, коли батьки-українці тримаються української спільноти, але їхні маленькі діти вже ростуть франкофонами і їх дуже важко утримувати в українському полі", – зазначив очільник МЗС.

  За словами Кулеби, наразі внесений до Верховної Ради законопроєкт про подвійне громадянство зупинився через висновок експертів ВР: вони вважають, що без змін до Конституції, на рівні закону, це питання врегулювати неможливо.

  "Окей, думка має право на існування. Можна сперечатися і знайти юристів, які скажуть щось інше. Але рішення є, можна пройти шлях змін до Конституції", – заявив міністр.

  Нагадаємо, 19 травня у Верховній Раді через дискусії всередині монобільшості проєкт закону про подвійне громадянство усунули з порядку денного.

  Попередній матеріал
  Тупицький не може скликати спецзасідання КСУ – представник президента в Конституційному Суді
  Наступний матеріал
  У США схвалили кандидатуру Маркарової на посаду посла України
  Loading...