Вікторія Сюмар
Вікторія Сюмар eurosolidarity.org

У "ЄС" вимагають від Зеленського відмовитися від намірів запровадити подвійне громадянство – попереджають про ризики

  Читайте по-русски
  Це означає, що люди з російськими паспортами змогли би і обирати своїх представників в органи влади України, і навіть обиратися, наголосила Сюмар

  "Європейська солідарність" вимагає від президента Зеленського відмовитися від намірів запровадити подвійне громадянство в Україні і відкликати поданий ним законопроєкт. Про це заявила народна депутатка фракції "ЄС" Вікторія Сюмар на брифінгу у Верховній Раді у вівторок, 19 травня.

  Сюмар зауважила, що законопроєкт про подвійне громадянство насправді з’явився вже декілька місяців тому. Декілька разів він стояв у порядку денному і декілька разів знімався з розгляду.

  "Цей законопроєкт, який, на жаль, підписав президент Володимир Зеленський, прямо порушує Конституцію України, зокрема статтю 4, яка визначає, що в Україні діє єдине громадянство", – наголосила депутатка.

  За її словами, законопроєкт передбачає цілу низку новел, які дають можливість фактично узаконити подвійне або й потрійне громадянство і мати стільки паспортів, скільки ви хочете.

  "Законопроєкт передбачає, що з чинного законодавства забирається норма про те, що якщо людина набуває громадянства іншої країни – це є підставою для позбавлення її українського паспорту. Ця норма вилучається", – пояснила Сюмар.

  Представниця фракції "ЄС" наголосила на наслідках, до яких може призвести ухвалення цього законопроєкту.

  "Ви добре знаєте, що на території ОРДЛО – тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, – Росія започаткувала величезну програму щодо надання українським громадянам російських паспортів. Багато сотень тисяч українців там отримали російські паспорти", – зазначила Вікторія Сюмар.

  "Річ у тому, що коли ці люди отримували російський паспорт, український паспорт вони не здавали. Вони отримували російські паспорти в обмін на так звані паспорти ЛНР/ДНР. Таким чином, ці люди сьогодні володіють як українськими, так і російськими паспортами", – додала вона.

  Сюмар наголосила: "Це означає, що люди з російськими паспортами змогли би і обирати своїх представників в органи влади України, і навіть обиратися".

  Крім того, нардеп пояснила, що законопроєкт про подвійне громадянство визначає перелік органів влади, де не могли працювати люди з подвійним громадянством, це, зокрема, Рада національної безпеки і оборони, Генеральний штаб та Державна комісія з цінних паперів.

  "Однак Верховна Рада України в цей перелік не попадала, тобто фактично люди з подвійним чи потрійним громадянством могли б бути депутатами Верховної Ради України", – зазначила Сюмар.

  Представниця "ЄС" наголосила: "Опозиція жорстко наполягала на тому, що такий законопроєкт суперечить Конституції і може призвести до вкрай негативних наслідків, а також дозволяє інкорпорувати російські сценарії в українську публічну політику, що також може призвести до дуже поганих наслідків для України".

  "Зараз цей законопроєкт зняли з порядку денного. Напевно, дочитали, зрозуміли загрози. Але ми вимагаємо, щоб цей законопроєкт був відкликаний президентом України. Тільки так цієї загрози насправді можна позбутися, щоб не сталося так, що його винесуть на розгляд у якийсь незручний момент", – підсумувала Сюмар.

  Попередній матеріал
  У Франції виявили незвичне поховання, якому близько 2500 років
  Наступний матеріал
  Можливі навіть заморозки: синоптик розповіла, якою буде погода в Україні найближчими днями
  Loading...

  На Балі знайшли мертвими двох громадян України – МЗС

  Путін спростив процедуру надання російського громадянства українцям – ЗМІ

  Україна спростить надання громадянства за інвестиції від $100 тис.

  Скандальному єпископу МП Гедеону повернули українське громадянство

  Кабмін спростив процедуру надання громадянства іноземцям-добровольцям

  Перепис населення в дії: як рахують українців – усі подробиці