Конституційний Суд
Конституційний Суд 5 канал

Голова КСУ залишається відстороненим від виконання обов'язків судді – представник президента

Читайте по-русски
Збори тривали за зачиненими дверима, без присутності ЗМІ

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький залишається відстороненим від виконання обов'язків судді. Про це "5 каналу" повідомив представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський.

Він зауважив, що заява установи не має юридичних наслідків і лише закликає органи державної влади до конструктивного діалогу та дотримуватися Конституції.

"Конституційний Суд не розглядав питання конституційності або неконституційності указу. Указ президента є чинним, доки зворотне не буде встановлено. Відповідно Тупицький не може виконувати повноваження судді Конституційного Суду упродовж двох місяців. Збори суддів нічого не сказали, лише процитували положення закону про припинення повноваження і звільнення. У цьому випадку мова про це не йде. Він лише тимчасово відсторонений", – заявив Федір Веніславський, представник президента у Конституційному Суді.

Водночас у Конституційному Суді за підсумками 4-годинних зборів заявили, що роботу Конституційного Суду України та конституційний контроль загалом можуть заблокувати – якщо приписи Основного Закону України не будуть дотримані.

Там сьогодні розглядали указ Володимира Зеленського про відсторонення від посади чільника КСУ Олександра Тупицького. Збори тривали за зачиненими дверима, без присутності ЗМІ. В Конституційному Суді наголосили, що занепокоєні ситуацією, яка склалася через президентський указ. І нагадали, що порядок та підстави звільнення суддів КСУ визначаються лише Основним Законом України.

Нагадаємо, голові Конституційного Суду закидають участь в оборудках щодо незаконної приватизації "Зуївського енергомеханічного заводу" на Донеччині. Мовиться про період від 2006-го до 2010 року, коли Тупицький працював районним суддею в Донецьку. На вручення підозри судочинець не з'явився в Офіс генпрокурора, тому документ надіслали поштою. Наприкінці грудня 2020-го президент Володимир Зеленський своїм указом відсторонив голову КСУ від посади строком на два місяці.

Попередній матеріал
В Одесі провели традиційну панахиду за загиблими українськими воїнами – відео
Наступний матеріал
Митрополит Епіфаній привітав вірян з річницею надання Томосу – відео
Loading...