Томос
Томос 5 канал

Митрополит Епіфаній привітав вірян з річницею надання Томосу – відео

Читайте по-русски
У переддень Різдва сувій привезли до України

Два роки незалежна. 5 січня 2019 року у храмі Святого Георгія на Фанарі офіційно затвердили надання Томосу єдиній помісній Православній церкві України.

Саме тоді, два роки тому, у Стамбулі Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос. Тим самим на пергаменті, грецькою мовою визнав канонічність автокефалії Православної церкви України. Вона стала 15-ю помісною православною церквою у світі. Зробив він це після спільної літургії з Митрополитом, а нині предстоятелем Православної церкви України Епіфанієм.

А вже наступного дня, 6 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій передав чільнику Православної церкви України Епіфанію сувій із текстом. Грамоту для української церкви оформив на пергаменті іконописець Лука в монастирі на Афоні.

Вже у переддень Різдва сувій привезли до України. Тоді його змогли побачити всі охочі.

"За ці два роки ми зміцнилися і впевнено рухаємося вперед. Попри світову пандемію, інші виклики сучасності та, зокрема, шалену протидію з боку Росії, ми маємо вагомі здобутки, за що найперше дякуємо Богові. Згадаймо, що кожен факт становлення єдиної помісної Української православної церкви відбувався під глум і сумнів наших опонентів. Уся брехня і наклепи розбивалися перед правдивою реальністю: незалежна помісна Православна церква України відбулася", – каже Епіфаній, предстоятель Православної церкви України.

Нагадаємо, раніше п'ятий Президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко привітав українців із річницею підписання Томосу про автокефалію.

Попередній матеріал
Голова КСУ залишається відстороненим від виконання обов'язків судді – представник президента
Наступний матеріал
Якщо КСУ відмовиться відстороняти Тупицького – суддям загрожує кримінальна відповідальність
Loading...

Вселенський Патріарх та Предстоятель ПЦУ подякували Петру Порошенку за зусилля задля отримання Томосу

Перша річниця інтронізації: пресконференція Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія – завершено

Почув і допоміг: у річницю отримання Томосу голова ПЦУ подякував п'ятому президенту України